მობილობა 2025 -2026 გაზაფხული
მობილობით ჩარიცხვის მსურველთა რეგისტრაცია მიმდინარეობს 2026 წლის 28 იანვრიდან - 2026 წლის 11 თებერვლის 18.00 საათამდე სსიპ – განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ელექტრონულ პორტალზე.
2025-2026 სასწავლო წლის გაზაფხულის სემესტრში, მობილობა გამოცხადდა შემდეგ საბაკალავრო პროგრამებზე:
სტუდენტები, რომლებიც განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ელექტრონული პორტალის საშუალებით მოიპოვებენ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში მობილობის უფლებას, 2026 წლის 20 თებერვლამდე უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები ელექტრონულად:
• განცხადებ
• პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ასლი;
• ფოტოსურათი (3X4);
• საგანმანათლებლო დოკუმენტის ასლი, რომლის საფუძველზეც პირი ჩაირიცხა უნივერსიტეტში;
• სტუდენტის სტატუსის განმსაზღვრელი სამართლებრივი აქტები;
• სტუდენტის სასწავლო ბარათი;
• ინგლისური ენის „B2“ დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატის ან ენობრივი კომპეტენციის დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტის ასლი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში (დეტალური ინფორმაცია (იხ. ბმულზე).
ინგლისური ენის ცოდნის სერტიფიკატის არ ქონის შემთხვევაში, სტუდენტებს უტარდებათ გამოცდა ინგლისურ ენაში (მხოლოდ ინგლისურენოვანი პროგრამებისთვის).
თანდართული (ასატვირთი) დოკუმენტების ჩამონათვალი:
გთხოვთ მიუთითეთ, რომ გსურთ ისარგებლოთ მობილობის უფლებით და თანახმა ხართ ჩაირიცხოთ თქვენს მიერ არჩეულ საგანმანათლებლო პროგრამაზე.

Mobility 2025-2026 Spring
Registration for those wishing to enroll through mobility is open from January 28, 2026 to February 11, 2026, at 6:00 p.m. on the electronic portal of the Education Management Information System.
For the Spring semester of the 2025-2026 academic year, mobility has been announced for the following undergraduate programs:
Students who obtain the right to transfer to New Vision University through the electronic portal of the Education Management Information System must submit the following documents electronically by February 20, 2026:
In case of not having an English language proficiency certificate, students will be given an English language test. (Only for the programs taught in English)