მობილობით ჩარიცხვის მსურველთა რეგისტრაცია მიმდინარეობს 2025 წლის 25 აგვისტოს 12:00 საათიდან - 2025 წლის 9 სექტემბრის 18:00 საათამდე სსიპ – განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ელექტრონულ პორტალზე.
2025-2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრში, მობილობა გამოცხადდა შემდეგ საბაკალავრო პროგრამებზე:
- სამართალი
- პოლიტიკის მეცნიერებები და საერთაშორისო ურთიერთობები
- ბიზნესის ადმინისტრირება
- საექთნო საქმე
- ფიზიკური მედიცინა და რეაბილიტაცია
- მულტიმედია ჟურნალიზმი
- სამოქალაქო ინჟინერიის მენეჯმენტი
სტუდენტები, რომლებიც განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ელექტრონული პორტალის საშუალებით მოიპოვებენ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში მობილობის უფლებას, 2025 წლის 18 სექტემბრამდე უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები ელექტრონულად:
- განცხადება
- პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ასლი;
- ფოტოსურათი (3X4);
- საგანმანათლებლო დოკუმენტის ასლი, რომლის საფუძველზეც პირი ჩაირიცხა უნივერსიტეტში;
- სტუდენტის სტატუსის განმსაზღვრელი სამართლებრივი აქტები;
- სტუდენტის სასწავლო ბარათი;
- სამხედრო აღრიცხვას დაქვემდებარებული პირებისთვის: სამხედრო აღრიცხვაზე ყოფნის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი;
- ინგლისური ენის „B2“ დონეზე ცოდნის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატის ან ენობრივი კომპეტენციის დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტის ასლი, ასეთის არსებობის შემთხვევაში (დეტალური ინფორმაცია (იხ. ბმულზე).
ინგლისური ენის ცოდნის სერტიფიკატის არ ქონის შემთხვევაში, სტუდენტებს უტარდებათ გამოცდა ინგლისურ ენაში (მხოლოდ ინგლისურენოვანი პროგრამებისთვის).

Registration for those wishing to enroll through mobility is open from August 25, 2024, at 12:00 p.m. to September 9, 2024, at 6:00 p.m. on the electronic portal of the Education Management Information System.
For the fall semester of the 2025-2026 academic year, mobility has been announced for the following undergraduate programs:
Students who obtain the right to transfer to New Vision University through the electronic portal of the Education Management Information System must submit the following documents electronically by September 18, 2025:
In case of not having an English language proficiency certificate, students will be given an English language test. (Only for the programs taught in English)