საბაკალავრო პროგრამა ექთანი-მენეჯერებისათვის
ორშაბათს, 12 ივლისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში ღია კარის დღე გაიმართა, სადაც  მედიცინის სკოლამ და კლინიკური უნარების ლაბორატორიამ საექთნო საბაკალავრო პროგრამის პრეზენტაცია წარუდგინა ექთნის პროფესიით დაინტერესებულ საზოგადოებას.
საბაკალავრო პროგრამა ორიენტირებულია მოამზადოს ექთანი-მენეჯერები, რომლებიც შეძლებენ გაუმკლავდნენ და გადაჭრან დარგში არსებული გამოწვევები, იზრუნონ პაციენტთა ჯანმრთელობასა და უსაფრთხოებაზე.
პროგრამის ხელმძღვანელების მიერ ხაზი გაესვა საგანმანათლებლო პროგრამის უპირატესობებს: პროგრამაში წამყვანი ჰოლანდიური საექთნო სკოლების (Erasmus University MC; HZ University of Applied Sciences) პედაგოგების, ასევე ევროპის რეანიმაციის საბჭოს (ERC) სერტიფიცირებული ტრენერების ჩართულობას, პრაქტიკულ ელემენტებს და დასაქმების ფართო შესაძლებლობებს.

On Monday, July 12, an open day was held at New Vision University where the School of Medicine and the Clinical Skills Laboratory presented their undergraduate nursing program to people interested in the nursing profession.
The undergraduate program is focused on preparing nurses-managers who will be able to cope with and solve challenges in the field, take care of patients' health and safety.
The benefits of the educational program were highlighted by the program leaders: the involvement of teachers from leading Dutch nursing schools (Erasmus University MC; HZ University of Applied Sciences), as well as certified trainers of the European Resuscitation Council (ERC), practical elements and wide employment opportunities.