ტრენინგი მედიცინის სწავლების ინოვაციურ მეთოდებზე
2021 წლის 10 ივლისს ჩატარდა პერსონალის პროფესიული განვითარების ტრენინგი სწავლების ინოვაციურ მეთოდებზე. ტრენინგი უნივერსიტეტთაშორისი თანამშრომლობის კარგი გამოხატულება იყო და მასში სპიკერებად მონაწილეობდნენ ირმა გრძელიძე ,თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ხარისხის სამსახურის უფროსი და ირინა ფხაკაძემ ,აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მედიცინის ფაკულტეტის დეკანი. ტრენერებმა ისაუბრეს სწავლის შედეგების შეფასების თანამედროვე მეთოდებზე, მათი გამოყენების თავისებურებებზე, მათ ძლიერ და სუსტ მხარეებზე. ასევე განიხილეს პანდემიასთან დაკავშირებული ახალი გამოწვევები და ამ მიმართულებით გამოკვეთილი საუკეთესო პრაქტიკა სხვადასხვა უნივერსიტეტში.
ტრენინგის მეორე ნაწილი დაეთმო უშუალოდ „ობიექტურად სტრუქტურირებულ კლინიკურ გამოცდას“ (OSCE) და განკუთვნილი იყო მედიცინის და სტომატოლოგიის სკოლების წარმომადგენლებისთვის, რომლებიც მონაწილეობენ კლინიკური მოდულების სწავლება-შეფასების კომპონენტებში.

Training on innovative methods of teaching medicine
On July 10, 2021 staff professional development training on innovative teaching methods was conducted. The training was a good demonstration of inter-university cooperation and was attended by Irma Grdzelidze ,Head of the Quality Service of Tbilisi State University and Irina Pkhakadze ,Dean of the Faculty of Medicine of Akaki Tsereteli State University as speakers. The trainers talked about modern methods of evaluating learning outcomes, the peculiarities of their use, their strengths and weaknesses. New challenges related to the pandemic and best practices in this area at various universities were also discussed.
The second part of the training was dedicated to the "objectively structured clinical trial" (OSCE) and was intended for representatives of schools of medicine and dentistry, which participate in the teaching-assessment components of clinical modules.