ტრენერთა ტრენინგი კინემატოგრაფიაში
მაჰარიშის საერთაშორისო უნივერსიტეტის კინემატოგრაფიის სკოლის წარმომადგენლებმა 2024 წლის 29 იანვრიდან 9 თებერვლამდე ორკვირიანი ტრენერთა ტრენინგი ჩაატარეს.
პროგრამა მოიცავდა კინემატოგრაფიის სხვადასხვა პროფესიას, მათ შორის: ოპერატიულ ხელოვნებას, კინემატოგრაფიას, განათების დიზაინს, ვიდეო მონტაჟსა და კინოწარმოების მენეჯმენტს.
ტრენინგს ხელმძღვანელობდა ამინ კუიდერი - კინორეჟისორი, კინემატოგრაფიული ხელოვნებისა და ახალი მედიის დეპარტამენტის თავმჯდომარე. ასევე კოდი ოლივასი - კინემატოგრაფიული ხელოვნებისა და ახალი მედიის ასისტენტ-პროფესორი და მეთიუ კალილი - დევიდ ლინჩის კინემატოგრაფიული ხელოვნების სკოლის ასისტენტ-პროფესორი. სკოლა მდებარეობს ფეირფილდში, აიოვა, აშშ.
ტრენინგი ჩატარდა „ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის კინოსკოლა და კინოსტუდია“ პროექტის ფარგლებში, რომელიც ხორციელდება USAID - ის „დამსაქმებლები პროფესიული განათლებისთვის“.
პროექტი „ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის კინოსკოლა და კინოსტუდია“ ხორციელდება ამერიკელი ხალხის გულუხვი მხარდაჭერით.

TRAINING OF TRAINERS IN CINEMATOGRAPHY
Representatives from the Maharishi International University’s School of Cinematic Arts conducted a two-week Training of Trainers program from January 29 to February 9, 2024.
The program covered cinematography, lighting design, video editing, and film production management.
It was led by Amine Kouider, MFA, an award-winning filmmaker and Chair of the Department of Cinematic Arts and New Media. Other notable faculty members included Cody Olivas, MFA, Assistant Professor of Cinematic Arts & New Media, and Matthew Kalil, Assistant Professor of Screenwriting at the David Lynch School of Cinematic Arts. The School is located in Fairfield, Iowa, USA.
The training was held within the framework of the “New Vision University School of Cinematic Arts and Film Production Studio’’ project, which is implemented with the support of USAID’s Industry-Led Skills Development Program.
The project “New Vision University School of Cinematic Arts and Film Production Studio’’ has been made possible with the generous support of the American People.