„ტორპედო ქუთაისი“ UEFA-ს კონფერენს ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზეა
უნივერსიტეტის საფეხბურთო კლუბი „ტორპედო ქუთაისი“ UEFA-ს კონფერენს ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე გადავიდა!
20 ივლისს, სარაევოში, ასიმ ფერმატოვიჩ ჰასეს სტადიონზე დაძაბული შეხვედრა გაიმართა – პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის განმეორებით მატჩში, გუნდი საფეხბურთო კლუბ „სარაევოს“ დაუპირისპირდა და ანგარიშით 1:1 (პენალტები 2:4) დაამარცხა.
სარაევოში, „ტორპედო ქუთაისის“ საგულშემატკივროდ, უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად იმყოფებოდა „ნიუ ვიჟენ სასკოლო ოლიმპიადის" გამარჯვებული, თბილისის მე-2 საჯარო სკოლის გუნდი. თამაშამდე, პატარა სპორტსმენები ტორპედოს ფეხბურთელებს შეხვდნენ და სამახსოვრო ფოტოები გადაიღეს, მატჩის შემდეგ კი, ერთად აღნიშნეს მნიშვნელოვანი გამარჯვება.

TORPEDO KUTAISI IS IN THE 2ND QUALIFYING STAGE OF THE UEFA CONFERENCE LEAGUE
The university-owned football club Torpedo Kutaisi successfully advanced to the second qualifying stage of the UEFA Conference League!
On July 20, a tense match was held at the Stadium Asim Ferhatović in Sarajevo. In the second leg of the first qualification stage, the team faced FK Sarajevo and won with the score 1:1 (penalties 2:4).
To support the team, the university representatives were accompanied by the winners of the New Vision Schol Olympiad, the team from Tbilisi #2 Public School. They met the Torpedo players before the match, took photos, and celebrated the crucial victory together after the game.