პრაქტიკული უნარების ცენტრი აცხადებს გუნდების რეგისტრაციას
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში, USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით დაფუძნებული პრაქტიკული უნარების ცენტრი აცხადებს გუნდების რეგისტრაციას მომხმარებელთა უფლებების დაცვის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებულ პროცესებში მონაწილეობის მისაღებად.
შეჯიბრში მონაწილეობა შეუძლიათ საქართველოში არსებული ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების სამართლის სკოლის თუ იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრიატის (III, IV კურსის) და მაგისტრატურის საფეხურის იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ არიან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი ადვოკატები და/ან სერთიფიცირებული მედიატორები. გუნდი უნდა შედგებოდეს სამი ან ოთხი წევრისგან/სტუდენტისგან.
გუნდებმა შევსებული სარეგისტრაციო ფორმა უნდა გამოაგზავნონ 2022 წლის 11 დეკემბრის ჩათვლით (24:00) შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: [email protected].
მომხმარებელთა უფლებების დაცვის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებული პროცესების პროექტის მიმდინარეობა გაგრძელდება 2023 წლის 31 იანვრის ჩათვლით. ხოლო, პროექტის თითოეული ეტაპის თარიღებისა და ვადების შესახებ შეტყობინებას მონაწილე გუნდები მიიღებენ სარეგისტრაციო განაცხადში მითითებულ ელექტრონულ მისამართზე.

THE PRACTICAL SKILLS CENTER CALL FOR STUDENT TEAMS
The Practical Skills Center at New Vision University, supported by the USAID Rule of Law Program, call for student teams to participate in Mock trials and Mediation in Consumer Protection Law.
Georgian law students (BA – III, IV year, or LLM students), who are not members of the Georgian Bar Association/and or certified/active mediators, can participate in the simulated hearings. Each team shall consist out of three to four students.
Participating teams shell send the completed application form to the following email address by December 11,2022(24:00): [email protected].
The project of Mock trials and Mediation in Consumer Protection Law will continue until January 31, 2023. Participating teams will be notified of the dates and deadlines for each stage of the project at the email address specified in the registration application.
The detailed rules of the mock disciplinary hearings can be found at the attached file
The detailed rules of the mock hearings can be found here. For more information, contact us at the specified email address.