აიაქსის ფილოსოფია გაცოცხლებული ტრენინგში
4 აპრილს ქ. ქუთაისში, „შენგელია არენას“ საკონფერენციო სივრცეში, ხოლო 5 აპრილს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის აუდიმაქსში, ჩატარდა პრეზენტაცია თემაზე: „აიაქსის ფილოსოფია გაცოცხლებული ტრენინგში“ (The AJAX Phylosophy Translating into Training).
ღონისძიება მიზნად ისახავდა ამსტერდამის აიაქსის ფილოსოფიის პოპულარიზაციასა და აკადემიის თანამედროვე მიდგომების გაზიარებას საქართველოში.
პრეზენტაციას უძღვებოდა ბარტ ლოხისი - აიაქსის აკადემიის განათლების მიმართულების ხელმძღვანელი, მენეჯერულ პოზიციაზე მუშაობის 20 წელზე მეტი გამოცდილებით.
სპიკერმა ისაუბრა საფეხბურთო კულტურაზე, თუ როგორი უნდა იყოს ფეხბურთელის მენტალიტეტი მოედანზე და მოედნის გარეთ, რატომ არის აიაქსი მსოფლიოში ნომერი პირველი აკადემია. მან აღნიშნა, რომ საქართველოს ძალიან დიდი პოტენციალი აქვს და ბევრი ნიჭიერი ფეხბურთელი ეზრდება.
შეხვედრებს, შესაბამისად, დასავლეთ საქართველოს და აღმოსავლეთ საქართველოს სხვადასხვა საფეხბურთო კლუბისა და საბავშვო აკადემიის მწვრთნელები ესწრებოდნენ. ღონისძება Baller Management-ის მხარდაჭერით ჩატარდა.

The AJAX Phylosophy Translating into Training
On April 4th, in the conference space of "Shengelia Arena", Kutaisi city and on April 5th, in Audimax of New Vision University, a presentation was held on the topic: "The AJAX Phylosophy Translating into Training".
The event was aimed at popularizing the Amsterdam Ajax philosophy and sharing modern approaches of the Academy in Georgia.
The presentation was led by Bart Logchies - Head of Education Department of Ajax Academy, with more than 20 years of experience working in a managerial position.
The speaker talked about football culture, what should be the mentality of a player on the field and off the field, why Ajax is the number one academy in the world. He noted that Georgia has great potential and many talented football players are growing up.
The meetings respectively were attended by the coaches of various football clubs and children's academies of West Georgia and East Georgia. The event was supported by Baller Management.