სპორტსმენთა სამედიცინო კვლევების შემაჯამებელი კონფერენცია
30 ივნისს, უნივერსიტეტში შემაჯამებელი კონფერენცია გაიმართა, რომელიც ინტერის აკადემია საქართველოს ახალგაზრდა ფეხბურთელებისთვის ჩატარებულ სამედიცინო კვლევებსა და მათი შედეგების გაანალიზებას მიეძღვნა.
ნიუ ვიჟენ ჰელს ჰაბისა და საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის სამედიცინო გუნდის წევრებმა, რომლებიც აქტიურად იყვნენ ჩართული 300 ახალგაზრდა ფეხბურთელის სამედიცინო კვლევების წარმართვაში, მოხსენებები გააკეთეს და საერთაშორისო კარგი პრაქტიკის მაგალითებიც გაუზიარეს შეკრებილ საზოგადოებას.
ახალგაზრდა ფეხბურთელებს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის მხარდაჭერით, სამედიცინო კვლევები ჩაუტარდათ პედიატრიული, კარდიოლოგიური, ენდოკრინოლოგიური, ტრავმატოლოგიური, ოფთალმოლოგიური და სტომატოლოგიური მიმართულებით.

On 30 June, a follow up conference was held at the university, which focused on the analysis of the results of medical research conducted by Inter Academy for young Georgian football players.
New Vision Health Hub and New Vision University Hospital medical team, who were actively involved in conducting medical studies involving 300 young football players, made presentations and shared examples of global good practices with the attendees.
With the support of New Vision University, the young football players underwent medical examinations in pediatric, cardiological, endocrinological, traumatological, ophthalmological and dental fields.