ცერებრული დამბლის, აუტისტური სპექტრისა და ქცევითი აშლილობის მქონე ბავშვების ხელშეწყობის პროგრამა
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის, საქართველოს ბავშვთა პარასპორტის ასოციაციისა და გერმანიის ეკონომიკური განვითარების კავშირის (Deutsche Wirtschaftsvereinigung – DWV) თანამშრომლობით ხორციელდება ცერებრული დამბლის, აუტისიტური სპექტრისა და ქცევითი აშლილობის მქონე ბავშვების ხელშეწყობის პროგრამა.
პროგრამის მიზანია გამოცდილების გაზიარება ბავშვთა ცხოვრების ხარისხის გაუმჯობესების ხელშესაწყობად. გერმანელმა ოკუპაციურმა თერაპევტმა ზიგლინდ შულცმა 11 აპრილს ქართველი კოლეგებისთვის, ასევე სპეციალური საჭიროების მქონე ბავშვების მშობლებისა და სტუდენტებისთვის სემინარი გამართა. შეხევდრაზე მან გააზიარა გერმანული გამოცდილება ოკუპაციური და სენსორული თერაპიის მიმართულებით.
გერმანელი ექსპერტი საქართველოში 3 კვირის განმავლობაში რჩება და ჩართულია სპეციალური საჭიროების მქონე ბავშვთა სამკურნალო-სარეაბილიტაციო სეანსების ჩატარებაში.
დამატებითი ინფორმაციისა და სარეგისტრაციოდ შესაძლებელია დაუკავშირდეთ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სიცოცხლის ხარისხის გაუმჯობესების ცენტრს (თბილისი, ბოხუას ქ. 9)

PROGRAM TO SUPPORT CHILDREN WITH CEREBRAL PALSY, AUTISM SPECTRUM DISORDER AND BEHAVIOURAL DISORDERS
A program to support children with cerebral palsy, autism spectrum disorder and behavioral disorders is being implemented in collaboration with New Vision University, the Georgian Children's Passport Association and the German Economic Development Association (Deutsche Wirtschaftsvereinigung - DWV).
The goal of the program is to share experiences to help improve the quality of life of children. On April 11, German occupational therapist Siglinde Schultz held a seminar for Georgian colleagues, as well as students and parents of children with special needs. At the meeting she shared her experience in Germany in occupational and sensory therapy.
The German expert stays in Georgia for 3 weeks and is involved in conducting treatment and rehabilitation sessions for children with special needs.
For more information and to register, please contact the New Vision University Life Quality Enhancement Center (Tbilisi, 9 Bokhua St.):