„იურიდიული ეთიკის“ სახელმძღვანელოს პრეზენტაცია
2021 წელს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულებამ გამოსცა სახელმძღვანელო იურიდიულ ეთიკაში, რომელიც მოიცავს ადვოკატების, მოსამართლეებისა და პროკურორების პროფესიულ პასუხისმგებლობას, შესაბამის რეგულაციებსა და პრეცედენტს. სახელმძღვანელოზე მუშაობდნენ ადგილობრივი და უცხო ქვეყნის ექსპერტები იურიდიული ეთიკის დარგში ბ-ნი ირაკლი კორძახია, ქ-ნი ანა ლორია, ბ-ნი ჯეიმს მოლიტერნო, ქ-ნი თამარ ხუბულური, ქ-ნი ეკატერინე გასიტაშვილი, ქ-ნი თამარ ზამბახიძე, ქ-ნი ქეთევან მესხიშვილი. პრეზენტაციაზე ავტორები განმარტავენ სახელმძღვანელოს სტრუქტურას, გამოყენების მეთოდოლოგიას და უპასუხებენ სტუმრების კითხვებს. იურიდიული ეთიკის სახელმძღვანელო განკუთვნილია სტუდენტების, პროფესორ-მასწავლებლების, პრაქტიკოსი იურისტებისა და სხვა დაინტერესებული პირებისათვის.
სახელმძღვანელოს პრეზენტაცია გაიმართება 2021 წლის 23 სექტემბერს, 18:00 სთ-ზე. არსებული პანდემიიდან გამომდინარე, პრეზენტაცია გაიმართება შერეული ფორმატით. ორგანიზატორები და სახელმძღვანელოს ავტორები ღონისძიებას დაესწრებიან ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ეკო-კამპუსში, თუმცა ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს, ღონისძიებაზე დასწრების შესაძლებლობა ექნება ონლაინ, Zoom პროგრამის გამოყენებით, მითითებულ ბმულზე - https://zoom.us/j/92836629738

Presentation of the textbook โ โLegal Ethicsโ
In 2021, Legal Ethics Department of New Vision University published a guide to legal ethics that covers the professional responsibilities of lawyers, judges, and prosecutors, relevant regulations, and precedents. Local and foreign experts in the field of legal ethics worked on the manual: Mr. Irakli Kordzakhia, Ms. Anna Loria, Mr. James Moliterno, Ms. Tamar Khubuluri, Ms. Ekaterine Gasitashvili, Ms. Tamar Zambakhidze, Ms. Ketevan Meskhishvili. At the presentation, the authors explain the structure of the guide, the methodology of use, and answer guest questions. The Legal Ethics Handbook is designed for students, faculty, practicing lawyers, and other stakeholders.
The textbook presentation will be held on 23 September, 2021, at 6:00PM (GMT). Due to the pandemic,the presentation will be held in mixed format. Organizers and authors will attend the presentation at the New Vision University Eco-campus; however, attendees will have the opportunity to watch the presentation online via Zoom platform: https://zoom.us/j/92836629738
The Legal Ethics textbook was created with support of the United States Agency for International Development (USAID) within the framework of East-West Management Instituteโs (EWMI) project Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).