ონლაინ საჯარო ლექცია თემაზე - „როგორ ამოვიცნოთ და ავირიდოთ ინტერესთა კონფლიქტი?“
2021 წლის 28 აპრილს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულებისა და ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ერთობლივი ორგანიზებით გაიმართა ონლაინ საჯარო ლექცია/დისკუსია თემაზე - „როგორ ამოვიცნოთ და ავირიდოთ ინტერესთა კონფლიქტი?“.
საჯარო ლექციას გაუძღვა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების თანახელმძღვანელი, საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ეთიკის კომისიის წევრი - ქ-ნი ანა ლორია. საჯარო ლექციას დაესწრნენ იურიდული ფაკულტეტის სტუდენტები, პრაქტიკოსი იურისტები და სამართლის პროფესორები.
ღონისძიების მხარდამჭერია ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორის განვითარების სააგენტო (USAID), აღმოსავლეთ-დასავლეთის მართვის ინსტიტუტის პროგრამის ფარგლებში - „კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში“ (PROLoG).

Online Public Lecture on โ€“ โ€žHow to Identify and Avoid Conflict of Interest?โ€œ
On April 28 th , 2021 the New Vision University Legal Ethics Chair together with the Batumi Shota Rustaveli State University organized a public lecture on โ€žHow to Identify and Avoid Conflict of Interest?โ€œ.
Ms. Ana Loria, New Vision University Legal Ethics Co-chair and the Member of the Georgian Bar Association Ethics Commission lead the lecture. Law Students, legal practitioners and law professors attended the lecture.
The Public Lecture is supported by the United States Agency for International Development (USAID) within the framework of East-West Management Instituteโ€™s (EWMI) project Promoting Rule of Law in Georgia (PROLoG).