ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი ტორპედო ქუთაისის ახალი მფლობელია
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტმა შპს „საფეხბურთო კლუბი ტორპედო ქუთაისის“ გასასხვისებლად გამოცხადებულ აუქციონში გაიმარჯვა და კლუბის 100%-იანი წილის მფლობელი გახდა.
უნივერსიტეტს საქართველოში სპორტის ხელშეწყობის მიზნით არაერთი პროექტი აქვს განხორციელებული. იგი ანვითარებს საკუთარ სპორტულ კლუბს, საფეხბურთო ბაზასა და სხვა სპორტული სახეობების ხელშეწყობისთვის აუცილებელ ინფრასტრუქტურას. უნივერსიტეტი პარალიმპურ კომიტეტთან ერთად ხელს უწყობს საქართველოში პარასპორტის განვითარებას.
ქუთაისის ტორპედოს შეძენა მიზნად ისახავს როგორც ფეხბურთის, ისე რეგიონული განვითარების ხელშეწყობას. საუნივერსიტეტო და ქუთაისის ტორპედოს საფეხბურთო საზოგადოების ძალისხმევის გაერთიანება სოციალური პასუხისმგებლობის იდეის პოპულარიზაციას ემსახურება.

New Vision University is the New Owner of Torpedo Kutaisi
New Vision University won the auction announced for 100% share of Football Club Torpedo Kutaisi Ltd.
University has already implemented a number of projects to promote sports in Georgia. It has developed its own clubs, football base and other essential infrastructure to promote other fields of sports. Together with the Paralympic Committee, the University promotes the development of para-sports in Georgia.
The purchase of Torpedo Kutaisi aims to promote football as well as regional development. Joining efforts of the University and Torpedo Kutaisi community serves an idea of promoting social responsibility.