ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში ნავრატრის ფესტივალი გაიმართა
12-13 ოქტომბერს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში სტუდენტური საზოგადოება "ედუგრადიენტის" ორგანიზებით გაიმართა ნავრატრის ფესტივალი - ინდური კულტურის ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი დღესასწაული. ფესტივალი მოიცავდა ტრადიციულ ცეკვებსა და მუსიკალურ წარმოდგენებს, რამაც სტუდენტებს საშუალება მისცა უშუალოდ გასცნობოდნენ ინდური კულტურის მდიდარ ტრადიციებს.
ეს ორდღიანი ღონისძიება მიზნად ისახავდა არა მხოლოდ ინდოელი სტუდენტებისთვის მშობლიური დღესასწაულის აღნიშვნის ხელშეწყობას, არამედ მულტიკულტურული გარემოს გაძლიერებასა და სტუდენტების კულტურული ცნობიერების ამაღლებას.

On October 12-13, a Navratri Festival, one of the most important celebrations of Indian culture, was hosted at New Vision University by the student organization 'EduGradient.' The festival included traditional dances and music, allowing students to directly engage with the rich traditions of Indian culture.
This two-day event aimed not only to promote the celebration of the native festival for Indian students but also to strengthen the multicultural environment and raise students' cultural awareness.