იმიტირებული დისციპლინური პროცესები ადვოკატთა პროფესიულ ეთიკაში
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულება აცხადებს სტუდენტური გუნდების რეგისტრაციას ადვოკატთა პროფესიული ეთიკის იმიტირებულ დისციპლინურ პროცესებში მონაწილეობის მისაღებად, რომელიც გაიმართება 2021 წლის 27-28 ნოემბერს. იმიტირებულ დისციპლინურ პროცესში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოში მოქმედი უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების იურიდიული ფაკულტეტის როგორც ბაკალავრიატის მე-3 და მე-4 კურსის, ასევე მაგისტრატურის საფეხურის იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ არიან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი ადვოკატები.
გუნდი უნდა შედგებოდეს სამი ან ოთხი წევრისაგან/სტუდენტისაგან. შერჩევის პროცესში უპირატესობა ენიჭება პირველად რეგისტრირებულ 10 გუნდს, როგორც თბილისიდან, ასევე რეგიონებიდან. სასურველია გუნდს ჰყავდეს მწვრთნელი/ქოუჩი.
შერჩეული გუნდები საკუთარ პოზიციას წარმოადგენენ ეთიკის კომისიის იმიტირებულ დისციპლინურ პროცესზე. იმიტირებული პროცესები ჩატარდება 2 ეტაპად: პირველადი რაუნდების შემდეგ, ფინალისთვის შეირჩევა ოთხი გუნდი. ფინალში გადასული გუნდების სპეციალური ნომინაციებისა და ჯილდოების შესახებ ცნობილი გახდება უშუალოდ დაჯილდოების ცერემონიის მიმდინარეობისას, ფინალური რაუნდის დასრულების შემდეგ.
იმიტირებული პროცესები Covid-19-ით გამოწვეული ვითარების გათვალისწინებით, მონაწილეთა უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით, გაიმართება ონლაინ რეჟიმში.
გუნდებმა შევსებული სარეგისტრაციო ფორმა უნდა გამოგზავნონ 2021 წლის 1-ლი ნოემბრის ჩათვლით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: [email protected]

The New Vision University Legal Ethics Chair calls for applications of student teams for Moot Disciplinary Hearings on Legal Ethics in November 27-28, 2021. Only third- and fourth-year BA law faculty students and LLM students (except member attorneys of the Georgian Bar Association) are eligible to participate in Moot Disciplinary Hearings.
The selected teams will represent their positions at a simulated disciplinary hearing of the Arbitratorsโ Ethics Commission. Moot disciplinary hearings will be conducted in two stages โ preliminary rounds and finals. After the preliminary rounds, four teams will be selected for the finals. The special nominations and awards of the finalists teams will be announced during the awarding ceremony, after the finals.
The selected teams will represent their positions on the moot hearing of the Georgian Bar Association Ethics Commission. Moot Disciplinary Hearings will have two phases: After the preliminary rounds held on the first day of the Moot Court, four groups will be chosen for the finals. Special awards and nominations for finalists will be revealed after the finals, during the award ceremony.
Due to Covid-19 pandemic, to ensure the safety of the participants, the Moot Disciplinary Hearings will be held online.
Participating teams shell send the completed application form and send before November 1 st , 2021 to the following email [email protected]