შრომის სამართლის სასამართლო და იმიტირებული პროცესები
2024 წლის 29 იანვარს USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, ქუთაისის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში შრომის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებული პროცესების ზეპირი რაუნდები გაიმართა.
საწყის ეტაპზე, მონაწილე გუნდებს ჩაუტარდათ ტრენინგები სამართლებრივ წერაში, საპროცესო უნარებსა და მედიაციაში. რის შემდგომაც, თითოეულმა მონაწილე გუნდმა სამართლებრივი დასკვნა, სარჩელი და შესაგებელი მოამზადა.
იმიტირებულ პროცესებზე შემფასებლები იყვნენ პრაქტიკოსი იურისტები, რომლებმაც ღონისძიების მონაწილეებს დეტალური უკუკავშირი გაუზიარეს.
იმიტირებული პროცესების დასრულების შემდგომ სხვადასხვა ნომინაციებში გამარჯვებული გუნდები გამოვლინდა, რომელთაც სერტიფიკატები, სახელმძღვანელოები და ბრენდირებული საჩუქრები გადაეცათ.

MOCK TRIALS AND MEDIATION IN LABOR LAW
On January 29, 2024, with the support of the USAID Rule of Law Program, oral rounds of Mock Trials and Mediation in Labor Law were held at Akaki Tsereteli State University of Kutaisi.
At the initial stage, the participating teams were trained in legal writing, trial skills, and mediation. After that, each participating team prepared a legal opinion, a lawsuit, and a response.
The participating teams were evaluated by invited expert judges - practicing lawyers, who shared detailed feedback with the event participants.
After the completion of the simulated processes, the winning teams in various nominations were identified, and they were given certificates, textbooks, and branded gifts.