მედიაციის ტრენინგი: მართლმსაჯულების რეფორმის მხარდაჭერა სომხეთში
17-24 ნოემბერს ერევანში, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამართლი სკოლის დეკანმა სოფიო ჩაჩავამ, ევროპის საბჭოს საერთაშორისო ექსპერტის რანგში ევროპელ კოლეგა თანატრენერთან რამონე ტერა პერასთან ერთად ევროსაბჭოს მიერ ორგანიზებული პროექტის "იუსტიციის რეფორმის მხარდაჭერა სომხეთში" ფარგლებში მედიაციის ტრენინგი ჩაატარა.
პროგრამის მიზანი იყო, რომ მონაწილეებს მიეღოთ ცოდნა და გამოცდილება, რაც სამომავლოდ მათ პრაქტიკოს მედიატორებად ჩამოყალიბებაში შეუწყობს ხელს.
ევროპის საბჭოს, სომხეთის იუსტიციის სამინისტროსა და სომხეთის არბიტრაჟისა და მედიაციის ცენტრის (AMCA) ნაყოფიერი თანამშრომლობის შედეგად პროექტი წარმატებით განხორციელდა

MEDIATION TRAINING: SUPPORT TO THE JUSTICE REFORM IN ARMENIA
On November 17-24 in Yerevan, Sophio Chachava, dean of the New Vision University Law School, as an international expert of the Council of Europe, together with her European colleague co-trainer Ramone Terra Pera, conducted mediation training within the framework of the project "Supporting Justice Reform in Armenia" organized by the Council of Europe.ย
The goal of the program was for the participants to gain knowledge and experience that will help them become practicing mediators in the future.
As a result of productive cooperation between the Council of Europe, the Ministry of Justice of Armenia, and the Arbitration and Mediation Center of Armenia (AMCA), the project was successfully implemented.