ლიტერატურული კონკურსი „წლის დეტექტივი"
უნივერსიტეტი აცხადებს ლიტერატურულ კონკურსს დეტექტიური ჟანრის ორიგინალური ნაწარმოების შექმნაზე. კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ნებისმიერ მსურველს. კონკურსის მიზანია საქართველოში დეტექტიური ჟანრის განვითარების ხელშეწყობა და მის მიმართ საზოგადოების ფართო ნაწილში ინტერესის გაღვივება. ჟიურის მიერ მოწონებული ნაწარმოებები დაიბეჭდება უნივერსიტეტის გამომცემლობაში, შესაძლებელია მათი სასწავლო პროცესში ინტეგრირება, ხოლო სცენარი - ფილმს დაედოს საფუძვლად.
მონაწილეთა წასახალისებლად გათვალისწინებულია შემდეგი ნომინაციები და პრემიები:
• „წლის დეტექტივი“ - 3000 ლარი;
• „საუკეთესო პერსონაჟი“ - 2500 ლარი;
• „საუკეთესო სიუჟეტი“ - 2500 ლარი.
კონკურსის დებულების თანახმად, ნაშრომი ქართულ ენაზე უნდა იყოს შესრულებული და აღემატებოდეს 8000 სიტყვას. ნაწარმოების წარმოდგენის ბოლო ვადაა 2021 წლის 15 მაისი.

Literature Competition „Detective of the Year"
The University is announcing a literary competition in the detective genre. Anyone can participate in the competition. The aim of the competition is to promote the development of the detective genre in Georgia and stimulating interest in a wide part of the society. The jury approved works will be published in the University issue, It is possible to integrate them in the learning process, and the script - the film.
The following nominations are provided to encourage participants:
• „Detective of the Year" - 3000 GEL;
• „The best character" - 2500 GEL;
• „The best story" - 2500 GEL.
According to the competition regulations, the paper must be submitted in Georgian and should do not exceed 8000 words. The deadline for submission of works is 15 May 2021.