იურიდიული დახმარების ცენტრის სტაჟირების კურსდამთავრებულთა კმაყოფილების კვლევა
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული დახმარების ცენტრში სტაჟირების პროგრამის კურსდამთავრებულთა კმაყოფილებისა და დასაქმების კვლევა ჩატარდა. გამოკითხვის მიზანი გახლდათ სტაჟირების პროგრამის კურსდამთავრებულთა კმაყოფილების ხარისხის კვლევა, ასევე, გამოკითხვის მიზანი იყო, გამოკვეთილიყო კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაჩვენებელი. კვლევა წარიმართა ელექტრონულ ფორმატში, ანონიმურად, ხოლო, შედეგები დაჯამდა და განზოგადდა.
კვლევის შედეგებმა ცხადჰყო, რომ გამოკითხულთა 92% კმაყოფილების მაღალი ხარისხით აფასებს ცენტრში მათ საქმიანობას ახალი ცოდნისა და გამოცდილების შეძენის თვალსაზრისით, ხოლო თითოეული გამოკითხული აღნიშნავს, რომ სტაჟირების პერიოდში მიღებული ცოდნა პროფესიულ საქმიანობაში დაეხმარა. გამოკითხულ კურსდამთავრებულთა დასაქმების მაჩვენებლმა 80% შეადგინა, მათ შორის 75% კი - იურიდიულ სფეროშია დასაქმებული.

New Vision University Legal Aid Center carried out the satisfaction and employment survey of the internship program alumni. The purpose of the survey was to indicate the satisfaction level and employment rate of the alumni. The survey was conducted online and it was anonymous. The results of the survey were summed up and generalized.
The results of the survey showed that 92% of the alumni were very satisfied with the knowledge and experience they gained at the legal aid center. The participants of the survey noted that the knowledge they gained helped them greatly with their professional work. The employment rate of the alumni is 80%, in which 75% is employed in legal field.