საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა ლა კორუნიას უნივერსიტეტში
17-28 ივლისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის კოორდინატორმა, ეთერ გლურჯიძემ და მედიცინის სკოლის სტუდენტებმა, ანა ადამიამ და ანა ბერეკაშვილმა მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო საზაფხულო სკოლაში, რომელიც ესპანეთში, ლა კორუნიას უნივერსიტეტის ორგანიზებით გაიმართა.
ვიზიტის ფარგლებში, მონაწილეები დაესწრნენ მათთვის საინტერესო მიმართულების ლექციებს, გაიარეს ესპანური ენის კურსი და ჩაერთნენ სხვადასხვა სოციალურ-კულტურულ აქტივობებში. საერთაშორისო საზაფხულო სკოლა 2013 წლიდან ხორციელდება და წელს აერთიანებდა 70-მდე მონაწილეს ევროპის, აზიისა და სამხრეთ ამერიკის ქვეყნებიდან. აღნიშნული მობილობა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტისა და ლა კორუნიას უნივერსიტეტის პარტნიორობის ფარგლებში განხორციელდა.

INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL BY UNIVERSITY OF A CORUNA
On July 17-28, the coordinator of the International Relations Department at NVU, Eter Glurjidze, and the students of the School of Medicine, Ana Adamia and Ana Berekashvili participated in the International Summer School, organized by La Coruña University in Spain.
During the visit, the participants had the chance to attend lectures related to their field of interest, learn the Spanish language, and engage in various socio-cultural activities.
The International Summer School has been running since 2013, and this year it brought together about 70 participants from Europe, Asia and South America.
The mentioned mobility was carried out within the framework of the partnership between New Vision University and University of A Coruña.