ფეხბურთის ფედერაციის ხელმძღვანელების ვიზიტი ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში
14 ივნისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის საფეხბურთო კომპლექსი, სადაც უკვე რამდენიმე თვეა მილანის „ინტერის“ აკადემია ფუნქციონირებს, ფეხბურთის ფედერაციის ხელმძღვანელებმა დაათვალიერეს. შეხვედრას ფედერაციის პრეზიდენტი ლევან კობიაშვილი, ვიცე-პრეზიდენტი კახა ჭუმბურიძე და ტექნიკური დირექტორი ზაზა ზამთარაძე ესწრებოდნენ.
საფეხბურთო ინფრასტრუქტურა უმაღლესი ხარისხის ხელოვნურსაფარიან 5 მოედანს, რამდენიმე ტრიბუნას, გასახდელებსა და მოედნების განათებას მოიცავს. აკადემიაში ჩარიცხული 5-დან 15-წლამდე ასაკის ბავშვებისათვის კი საწვრთნელ პროცესს, ინტერის აკადემიის იტალიელ მწვრთნელებთან ერთად, სფფ-ის მიერ გაცემული უეფას ლიცენზიის მქონე მწვრთნელები უძღვებიან.

HEADS OF THE GEORGIAN FOOTBALL FEDERATION VISIT NEW VISION UNIVERSITY
On 14 June, Heads of the Georgian Football Federation visited New Vision University football grounds, where Inter Academy Milan has been operating for several months. The meeting was attended by the President of the Federation, Levan Kobiashvili, Vice-President Kakha Chumburidze and Technical Director Zaza Zamtaradze.
The football infrastructure includes 5 high-quality artificial turf pitches, several bleachers, changing rooms and stadium lighting. The training process for children aged 5-15 is led by qualified coaches with UEFA licenses issued by the Georgian Football Federation.