„ქართველი ახალგაზრდები უკრაინელი ბავშვებისთვის“
25 ივნისს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში გაიმართა გახსნითი ღონისძიება „ქართველი ახალგაზრდები უკრაინელი ბავშვებისთვის“. პროგრამის მიზანია უკრაინელი ახალგაზრდების ქართულ საზოგადოებაში ინტეგრაციის ხელშეწყობა.
პროგრამის პირველ დღეს უკრაინელმა მოსწავლეებმა, Master Chef-ის მე-4 სეზონის გამარჯვებულის მირიან სულაკაურის დახმარებით, ისწავლეს აჭარული ხაჭაპურის მომზადება. პროექტი ფინანსდება „Flex Alumni“ პროგრამის მიერ და გაგრძელდება სამი დღე. დღის წესრიგით გათვალისწინებულია ისეთი აქტივობები, როგორიცაა ვიზიტი ეთნოგრაფიულ მუზეუმში, ექსკურსია თბილისის მასშტაბით და არტ-თერაპიის ვორქშოპი.

On 25 June, New Vision University hosted the opening of the event "Georgian Youth for Ukrainian Children". The goal of the program is to help integrate the Ukrainian youth into Georgian society.
On the first day of the program, Ukrainian pupils, with the help of Master Chef's 4th Season Winner Mirian Sulakauri, learned how to cook Adjarian khachapuri. The project is funded by the โFlex Alumniโ program and will last three days. Other activities on the agenda are: visit to the Open Air Museum of Ethnography, excursion around Tbilisi and art-therapy workshop.