„SMART სკოლები მდგრადი გადაწყვეტილებებისთვის“ პროექტის შემაჯამებელი ღონისძიება
30 ოქტომბერს პროექტის „SMART სკოლები მდგრადი გადაწყვეტილებებისთვის“ შემაჯამებელი ღონისძიება გაიმართა.
პროექტი 2023 წლის ივლისში დაიწყო, მის ფარგლებში საქართველოს ხუთ რეგიონულ სკოლაში ჩატარდა ცნობიერების ამაღლების სესიები გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების შესახებ და პროექტების მართვის ვორქშოფები. სასკოლო ჯგუფებმა დაგეგმეს და განახორციელეს პროექტები, რომელიც ეხმიანებოდა გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევის ხელშეწყობასა და ამ მიმართულებით სკოლის საჭიროებებს. პროექტის ბიუჯეტით შესრულდა ისეთი აქტივობები, როგორიცაა: გარე სივრცის მოწყობა, სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლეებისთვის რესურსოთახის მოწყობა, საბიბლიოთეკო რესურსის განახლება, ტრენინგები პროფ-ორიენტაციაში და სხვა. დასკვნით ღონისძიებაზე სასკოლო ჯგუფებმა ერთმანეთს გაუზიარეს მიღებული გამოცდილება და ისაუბრეს პროექტების განხორციელების შედეგებზე.
პროექტი “SMART სკოლები მდგრადი გადაწყვეტილებებისთვის“ განხორციელდა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის მიერ, ევროპის საბჭოს ფინანსური მხარდაჭერით.

EVENT OF "SMART SCHOOLS FOR SUSTAINABLE SOLUTIONS"
On October 30, the closing event of New Vision Universityโs project, โSMART schools for sustainable solutionsโ was held.
The project started in July, 2023 within the framework of the project, workshops on project management and awareness-raising sessions on UN Sustainable Development Goals were carried out for 5 regional schools of Georgia. Groups formed within the schools developed and implemented projects that were funded from the overall budget of the project. School projects aimed at supporting SDGsโ and needs of schools, like: outdoor space amenities, equipping room for students with special needs, updating library resources, trainings, etc. During the closing event, schoolsโ representatives exchanged the experience and discussed the project implementation results.
The project โSMART schools for sustainable solutionsโ was implemented by New Vision University, with the financial support of the council of Europe.