კონფერენცია სამართლის კლინიკურ სწავლებაზე
USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ორგანიზებით, 18-19 ივლისს ბათუმში გაიმართა კონფერენცია სამართლის კლინიკურ სწავლებასთან დაკავშირებით. კონფერენციის ფარგლებში, საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტების სამართლის კლინიკების წარმომადგენლებმა ერთმანეთს თავიანთი გამოცდილება გაუზიარეს. კონფერენციას მოდერაციას უწევდა ნორთვესტერნის უნივერსიტეტის პროფესორი ბრიჯიტ არიმონდი, რომელიც კოლეგებს კლინიკური სწავლების ამერიკულ მოდელზე ესაუბრა.
კონფერენციას დაესწრნენ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების თანახელმძღვანელი ანა ლორია და იურიდიული დახმარების ცენტრის ხელმძღვანელი თამარ ცერცვაძე. მათ მოხსენებები გააკეთეს იურიდიული დახმარების ცენტრისა და იურიდიული ეთიკის მიმართულებით კლინიკის საქმიანობასთან დაკავშირებით. ასევე, მათ კონფერენციაზე დამსწრეებს გაუზიარეს თავიანთი მიდგომები კლინიკაში შეფასების პრაქტიკასა და სტრატეგიულ დაგეგმვასთან დაკავშირებით.

On 18-19 July, a conference on Legal Clinic Education, organised by USAID Rule of Law Program, was held in Batumi. Within the framework of the conference, representatives of law clinics of different universities of Georgia shared their experiences. The conference was moderated by Northwestern University Professor Bridget Arimond, who spoke to her colleagues about the American model of clinical education.
The conference was attended by Ana Loria, Legal Ethics Co-Chair at New Vision University, and Tamar Tsertsvadze, Head of Legal Aid Office. They made reports on the work of the Legal Aid Office and the Legal Ethics Clinic. Speakers also shared with conference attendees their approaches to clinical evaluation and strategic planning.