საქართველოს შრომის კოდექსის კომენტარის შესახებ პრეზენტაცია
13 ოქტომბერს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში საქართველოს შრომის კოდექსის კომენტარის წიგნის ვერსიის პრეზენტაცია გაიმართა.
კომენტარი მომზადდა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტისა და საქართველოში შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის (ILO) პროექტის „ყოვლისმომცველი შრომის ბაზარი საქართველოში სამუშაო ადგილების შესაქმნელად“ ფარგლებში, დანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დაფინანსებით.
ავტორთა ჯგუფი შრომის სამართლის მიმართულებით გამორჩეული ექსპერტების, მოსამართლეების, პრაქტიკოსებისა და მკვლევრებისგან შედგება. პროექტს ხელმძღვანელობდა სარედაქციო ჯგუფი შემდეგი შემადგენლობით: სოფიო ჩაჩავა, დავით კერესელიძე, ვახტანგ ზაალიშვილი, ზაქარია შველიძე და ქეთევან მესხიშვილი.
კომენტარის ელექტრონული ვერსია ხელმისაწვდომია შემდეგ ბმულზე: https://newvision.ge/geo/publications/.
მისი განახლება მოხდება პერიოდულად შესაბამისი პრაქტიკის განახლებისა და საკანონმდებლო ცვლილებების კვალდაკვალ.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს და შრომის ინსპექციის სამსახურის წარმომადგენლები, ასევე დამსაქმებელთა ასოციაციის, პროფესიული კავშირების გაერთიანებისა და აკადემიური წრეების წარმომადგენლები, ავტორები, მოსამართლეები, პრაქტიკოსი იურისტები და შრომის სამართლის სფეროში მოღვაწე ორგანიზაციების წარმომადგენლები.

COMMENTARY ON THE LABOR CODE OF GEORGIA PRESENTATION
On October 13, a presentation of the commentary book of the Labor Code of Georgia was held at New Vision University.
The commentary was prepared within the framework of the New Vision University and the International Labor Organization (ILO) project "Comprehensive labor market for creating job opportunities in Georgia", and was funded by the Ministry of Foreign Affairs of Denmark.
The group of authors comprises esteemed experts, judges, practitioners and researchers specializing in labor law. The project was led by the editorial team consisting of Sophio Chachava, David Kereselidze, Vakhtang Zaalishvili, Zakaria Shvelidze and Ketevan Meskhishvili.
๐Ÿ”—The digital version of the book is available at the following linkย https://newvision.ge/geo/publications/.
The book will be updated regularly to reflect relevant practice updates and legislative changes.
The event was attended by representatives from Ministry of IDPs from the occupied territories, labor, health and social affairs of Georgia and from the Labor Inspection Service. Among other guests were members of academia, members of employers association, professional unions, authors, judges, practicing lawyers and representatives of organizations working in the field of labor law.