თანამშრომლობა შიბას სამედიცინო ცენტრთან
16-17 ივლისს, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტისა და ნიუ ვიჟენ საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის დელეგაცია ისრაელში, შიბას სამედიცინო ცენტრში იმყოფებოდა.
ერთობლივი პროექტის ფარგლებში, რომელიც საქართველოში ტელემედიცინის დანერგვას ისახავს მიზნად, დელეგატებმა სამუშაო შეხვედრები გამართეს Sheba Beyond-ის და შიბას ენდოკრინოლოგიური ინსტიტუტის წარმომადგენლებთან, პრაქტიკაში გაეცნენ პაციენტების მონიტორინგის ციფრულ პლატფორმებსა და დისტანციურად მკურნალობის ინოვაციურ მეთოდებს.
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტსა და Sheba Beyond-ს შორის თანამშრომლობა საქართველოში პირველი ვირტუალური კლინიკის ჩამოყალიბებას ითვალისწინებს, საწყის ეტაპზე ენდოკრინოლოგიის მიმართულებით.
შიბას სამედიცინო ცენტრი მსოფლიოში 10 საუკეთესო კლინიკას შორის არის, ხოლო Sheba Beyond პირველი ვირტუალური ჰოსპიტალია ისრაელში.

COLLABORATION WITH SHEBA MEDICAL CENTER
On July 16-17, the delegation of New Vision University and New Vision University Hospital visited Sheba Medical Center in Israel.
Within the framework of the joint project aimed at introducing telemedicine in Georgia, the delegates held working meetings with representatives of Sheba Beyond and the Endocrinology Institute of the Sheba Medical Center. They gained hands-on experience with digital patient monitoring platforms and innovative remote treatment methods.
The collaboration between New Vision University and Sheba Beyond aims for the creation of the first virtual clinic in Georgia, initially with a focus on endocrinology.
Sheba Medical Center is ranked among the top 10 best hospitals in the world, while Sheba Beyond is the first virtual hospital in Israel.