სასერთიფიკატო კურსი - ბლოკჩეინ ტექნოლოგიის გამოყენება და სამართლებრივი რეგულირება
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი გთავაზობთ სასერთიფიკატო კურსს - „ბლოკჩეინ ტექნოლოგიის გამოყენება და სამართლებრივი რეგულირება“, რომელიც შექმნილია ბიზნესის სხვადასხვა სფეროში მოღვაწე პროფესიონალთათვის, იურისტებისათვის, რომელთაც სურთ დაეუფლონ ბლოკჩეინ სამართლის საფუძვლებს და სხვა ნებისმიერი დაინტერესებული პირისთვის.
კურსის მიზანია მსმენელს გააცნოს ბლოკჩეინ ტექნოლოგიის არსი (Bitcoin, Ethereum), მისი განვითარების ეტაპები (Arbitrum, Polygon) და პოტენციალი. კურსი ასევე შეეხება თანამედროვე ბლოკჩეინ ბიზნეს პროექტებს (crypto gaming, crypto social media, NFT trading) და ბლოკჩეინის სინერგიას სამგანზომილებიან ტექნოლოგიებთან (3D metaverses). ასევე, განხილული ინქნება ბლოკჩეინ ტექნოლოგიის რეგულირებასთან დაკავშირებული საკითხები (cryptoasset regulation, blockchain and privacy laws, blockchain and intellectual property).
კურსს უძღვება გიორგი ასათაშვილი - პრაქტიკოსი იურისტი კერძო და საერთაშორისო სამართლის მიმართულებით; ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამართლის მაგისტრი და სამართლის დოქტორანტი.
გიორგი ასათაშვილი არის რამდენიმე პუბლიკაციის ავტორი კერძო და საჯარო სამართლის სფეროში, ასევე, ეროვნული და საერთაშორისო კონფერენციების მონაწილე. აღსანიშნავია მისი წარმატებული მონაწილეობა დებატებისა და საჯარო პოლიტიკის გლობალურ ტურნირში (GDPPC).
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში გიორგი ასათაშვილი უძღვება უძღვება სალექციო კურსებს: "International Investment Law“; "Blockchain in Business and Law"; "Business Growth and Management in the New Machine Age".
- კურსის ხანგრძლივობა: 12.5 საკონტაქტო საათი (1 შეხვედრის ხანგრძლივობა – 2 საათი და 30 წუთი). კურსი განხორციელდება ყოველ შაბათ დღეს, 11 ივნისიდან 09 ივლისის ჩათვლით;

Certificate Course โ€“ Application of Blockchain Technology and Its Legal Aspects
New Vision University offers a Certificate Course in "Application of Blockchain Technology and Its Legal Aspects", designed for business professionals, Lawyers willing to grasp the basics of blockchain law, and for other interested person.
The Certificate Course aims to introduce the basics of blockchain technology (Bitcoin, Ethereum), the stages of its development (Arbitrum, Polygon) and its potential. It also discusses the blockchain business projects (crypto gaming, crypto social media, NFT trading) and blockchain synergy with 3D technologies (3D metaverses). The discourse will also touch on the legal aspects of blockchain technology (cryptoasset regulation, blockchain and privacy laws, blockchain and intellectual property).
The course is led by Giorgi Asatashvili - Practitioner Lawyer in Private and International Law; PhD student at New Vision University.
Giorgi Asatashvili authored several publications in private and public law and participated in local and international conferences. He is also a successful participant of the Global Debate and Public Policy Challenge.
Giorgi teaches the following courses at New Vision University: โ€œInternational Investment Lawโ€œ; โ€œBlockchain in Business and Lawโ€; โ€œBusiness Growth and Management in the New Machine Ageโ€.
• Course duration: 12.5 contact hours (5 meetings, one meeting โ€“ 2 hours and 30 minutes). The course will be held every Saturday from 11 June to 9 July.