კვლევითი პროექტების კონკურსი
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი აცხადებს კვლევითი პროექტების კონკურსს. კონკურსის მიზანია აკადემიური პერსონალის ჩართულობის წახალისება საზოგადოებაზე ორიენტირებულ კვლევებში.
პროექტის წარდგენისა და დაფინანსების პირობები:
- კვლევითი პროექტის წარმდგენი უნდა იყოს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის აფილირებული აკადემიური პერსონალი;
- პრიორიტეტულია პროექტში საზოგადოებრივად სასარგებლო კომპონენტის წარმოჩენა და კვლევის შედეგების გასაჯაროებისა, თუ გავრცელების გეგმის არსებობა (მათ შორის, გამოქვეყნების სავარაუდო შესაძლებლობის მითითება);
- უპირატესობად ჩაითვლება თანადაფინანსების არსებობა და საერთაშორისო კვლევითი კლასტერის ჩამოყალიბების შესაძლებლობა;
- პრიორიტეტულია განსახორციელებელ კვლევაში ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის დოქტორანტთა/სტუდენტთა ჩართულობა, ასევე ბიო-სამედიცინო კვლევების შემთხვევაში ნიუ ვიჟენ საუნივერსიტეტო ჰოსპიტლის ჩართულობა;
- ნებისმიერი ლიცენზია თუ მოპოვებული უფლება, ისევე როგორც უნივერსიტეტის გრანტით შეძენილი ქონება იქნება უნივერსიტეტის საკუთრება როგორც პროექტის მსვლელობის, ისე მისი დასრულების შემდეგ;
- თითოეულ მკვლევარს/კვლევით ჯგუფს მხოლოდ ერთი პროექტის წარდგენა შეუძლია.
დაფინანსების მოსაპოვებლად საჭიროა წარმოადგინოთ შემდეგი დოკუმენტები:
პროექტის ტიპი, ხანგრძლივობა, დაფინანსების სქემა
· პროექტში ჩართული პერსონალის CV (ყველაზე რელევანტური პუბლიკაციების მითითებით, მაქსიმუმ 2 გვერდი)
შევსებული დოკუმენტები ერთ აკინძულ PDF დოკუმენტად უნდა წარმოადგინოთ კვლევისა და ინოვაციების კომიტეტის ელ. ფოსტაზე (rc@newvision.ge) 2024 წლის 18 თებერვლის დღის ბოლომდე.

CALL FOR RESEARCH GRANT PROPOSALS
New Vision University opens a call for research grant proposals, the aim of the call is to engage academic staff in community-driven research.
Funding eligibility criteria:
• The NVU affiliated academic staff may submit the research projects;
• Priority will be given to the projects proposing community-driven research and those having clear plans for making results publicly available;
• Having other funding resources is an advantage as well as forming international research clusters;
• Participation of students or PhD students of New Vision University is an advantage, as well as incorporation of NVU Hospital for bio medical research;
• NVU will be the owner of any license, patents, rights or material resources acquired through the research grant funded by NVU;
• Each researcher/research group can submit only one research project.
The following documents are required to apply for funding:
Application form
Budget Table
CV(s) (max. two pages with most relevant publications)
Declaration of Consent
Please send the completed documents as one attached (PDF) file to the e-mail address of the Research and Innovation Committee ([email protected])by the end of the day on February 18, 2024.