ამერიკული სამაგისტრო პროგრამა კინემატოგრაფიაში
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი, კინემატოგრაფიით დაინტერესებულ საზოგადოებას, ორმაგი ხარისხის სამაგისტრო პროგრამას სთავაზობს.
პროგრამას დევიდ ლინჩის ფონდი კავკასიაში და მაჰარიშის საერთაშორისო უნივერსიტეტის (აშშ) დევიდ ლინჩის კინემატოგრაფიის სკოლა ახორციელებს.
ეს გამორჩეული კვალიფიკაცია სტუდენტს უპირატესობას ანიჭებს შეიძინოს ცოდნა პრაქტიკით როგორც სარეჟისორო, საპროდიუსერო და სამსახიობო ხელოვნებაში, ისე დრამატურგიასა და სცენარის შექმნაში.
სამაგისტრო პროგრამა ტრადიციული კინოს, საერთაშორისო სამართლისა და ბიზნესის კურსების ჰიბრიდს წარმოადგენს, რაც არსებითად მნიშვნელოვანია სწრაფად განვითარებად კინო ინდუსტრიაში მოღვაწე პროდიუსერებისათვის. პროგრამის გასაცნობად ეწვიეთ ბმულს: https://www.global-mfa.miu.edu/the-global-mfa-through-new-vision
პროგრამა 144 კრედიტს მოიცავს, საიდანაც 72 კრედიტი სტუდენტებს უღიარდებათ ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამაგისტრო პროგრამების ფარგლებში მიღებული კრედიტებიდან.

American Masterโs Program in Cinematic Arts
New Vision University offers a dual degree masterโs program in cinematic arts. The program is implemented by the David Lynch Foundation Caucasus and the David Lynch Graduate School of Cinematic Arts at Maharishi International University (MIU, USA).
This unique qualification gives the student the greatest advantage to acquire knowledge through practice in directing, production and acting, as well as in dramaturgy and screenwriting.
The Creative Producing track hybridizes the experience of traditional film courses with graduate level courses in international law and business that are essential to the success of producers in a rapidly growing global film industry. Learn more about the program on the following link: https://www.global-mfa.miu.edu/the-global-mfa-through-new-vision
The program includes 144 credits for students, out of which 72 credits are recognized from credits earned under New Vision University graduate programs.