თანამშრომლობა ნიშის უნივერიტეტთან (სერბეთი)
4 ოქტომბერს ნიშის უნივერსიტეტსა (სერბეთი) და ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის შეთანხმება გაფორმდა. აღნიშნული დოკუმენტის თანახმად, პარტნიორი უნივერსიტეტების სტუდენტებს, აკადემიურ და ადმინისტრაციულ პერსონალს საშუალება ექნებათ მონაწილეობა მიიღონ გაცვლით პროგრამებში. თანამშრომლობა ასევე ითვალისწინებს უნივერსიტეტებს შორის ერთობლივ კვლევით პროექტებს და სხვა ღონისძიებებს ინტერნაციონალიზაციის ხელშეწყობის მიზნით.
ნიშის უნივერსიტეტი ერთ-ერთი მოწინავეა ბალკანეთის უმაღლეს სასწავლებლებს შორის, რომელსაც ჰყავს 75,000 კურსდამთავრებული, მათ შორის 1,500-მდე უცხო ქვეყნების მოქალაქეა.

Agreement with University of Niš (Serbia)
On October 4th, a Memorandum of Understanding was signed between New Vision University and University of Niš (Serbia). Under the agreement, students from the partner universities, faculty and staff members will be able to benefit from exchange opportunities in the framework of the degree programs offered by each Partner. The collaboration envisages promotion of research, internationalization and other educational initiatives between the two universities.
University of Niš is among the top ranking HEIs in the Balkans with roughly 75,000 graduates, up to 1,500 of them foreign citizens.