თანამშრომლობა ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან
ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტთან (GSU) პარტნიორობის ფარგლებში, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტმა აშშ-ის საელჩოსა და საერთაშორისო განათლების ამერიკული საბჭოების წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
პარტნიორობა განხორციელდა უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (UCBP) ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მიერ და ხორციელდება საერთაშორისო განათლების ამერიკულ საბჭოებთან თანამშრომლობით.
აშშ-ის საელჩოს შეხვედრაზე წარმოადგენდნენ ჰარვი სერნოვიცი, საზოგადოებასთან ურთიერთობის მრჩეველი, და სოფი ბზიშვილი, უმაღლესი განათლების პროგრამების კოორდინატორი. შეხვედრას ასევე ესწრებოდა ნათია სირდაძე, უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის კოორდინატორი საერთაშორისო განათლებისთვის ამერიკულ საბჭოებში.
შეხვედრა დაეთმო UCBP-ის შედეგებისა და ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტსა და ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის მიმდინარე თანამშრომლობის განხილვას, რომელიც მიზნად ისახავს NVU-ის კურიკულუმის გაძლიერებას, ინსტიტუციური შესაძლებლობების განვითარებას და გრძელვადიან პარტნიორობას, რომელიც ხელს შეუწყობს ინოვაციებს იურიდიული განათლებისა და სამართლებრივი პრაქტიკის სფეროში.

Partnership with Georgia State University
Within the framework of partnership of New Vision University with Georgia State University (GSU), NVU hosted representatives from the U.S. Embassy in Georgia and American Councils.
The partnership was initiated in the framework of the University Capacity Building Program (UCBP) funded by the U.S. Embassy in Tbilisi and implemented in cooperation with the American Councils for International Education.
The U.S. Embassy was represented by Harvey Sernovitz, Public Diplomacy Counselor, and Sophie Bzishvili, Higher Education Program Coordinator. The meeting was also attended by Natia Sirdadze, University Capacity Building Program Coordinator at American Councils for International Education.
The meeting focused on the results of the UCBP and the ongoing collaboration between NVU and Georgia State University, aimed at strengthening NVU’s curriculum, supporting institutional capacity development, and fostering long-term partnerships that promote innovation in legal education and legal practice.