ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორების ვორქშოფები და პრეზენტაციები
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტსა და ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტს (GSU) შორის პარტნიორობის ფარგლებში, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტმა უმასპინძლა მოწვეულ ამერიკელ ექსპერტებს — პროფესორ კლარკ ქანინგემსა და დოქტორ დენიელ ქუიგინს, რომლებმაც ჩაატარეს ვორქშოფების, პრეზენტაციებისა და აკადემიური შეხვედრების სერია.
ვიზიტი განხორციელდა უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის (UCBP) ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია საქართველოში აშშ-ის საელჩოს მიერ და ხორციელდება საერთაშორისო განათლების ამერიკულ საბჭოებთან თანამშრომლობით.
ერთკვირიანი ვიზიტის განმავლობაში, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სტუდენტებს, აკადემიურ პერსონალსა და საუნივერსიტეტო საზოგადოების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ, ჩართულიყვნენ დისკუსიებში თანამედროვე იურიდიული განათლებისა და პრაქტიკისთვის აქტუალურ საკითხებზე, როგორიცაა: ხელოვნური ინტელექტი, სამართლებრივი ანალიტიკა, სამართლებრივი ტექნოლოგიები, იურიდიული ეთიკა, პროფესიული უნარები და სწავლების მიდგომები ხელოვნური ინტელექტის ეპოქაში.
დოქტორმა დენიელ ქუიგინმა ჩაატარა სესიები მანქანური სწავლების საფუძვლების, სამართლებრივი ანალიტიკის, ხელოვნური ინტელექტისა და სამართლებრივი ტექნოლოგიების, კონტექსტის ინჟინერიის, ასევე იურიდიულ განათლებასა და შეფასებაში ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების შესახებ. პროფესორმა კლარკ ქანინგემმა კი მონაწილეობა მიიღო იურიდიული ეთიკის, პროფესიული პასუხისმგებლობის, კლიენტთა მოლოდინებისა და პრაქტიკული სამართლებრივი უნარების განვითარების საუკეთესო პრაქტიკებთან დაკავშირებულ დისკუსიებში.
ვორქშოფები ხელს შეუწყობს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტსა და ჯორჯიის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის აკადემიურ გაცვლას, კურიკულუმის განვითარებას, სწავლა-სწავლების მიდგომების გაძლიერებასა და იურიდიულ განათლებაში ინოვაციების დანერგვას.

Within the framework of the partnership between New Vision University and Georgia State University (GSU), NVU hosted visiting U.S. experts Prof. Clark Cunningham and Dr. Daniel Quiggin for a series of workshops, presentations, and academic meetings.
The visit was organized within the University Capacity Building Program (UCBP), funded by the U.S. Embassy in Tbilisi and implemented in cooperation with American Councils for International Education.
Throughout the one week visit, NVU students, faculty, and representatives of the academic community had the opportunity to engage in discussions on some of the most relevant topics in contemporary legal education and practice, including artificial intelligence, legal analytics, legal technology, legal ethics, professional skills, and teaching in an AI-driven environment.
Dr. Daniel Quiggin led sessions on machine learning fundamentals, legal analytics, AI and legal tech, context engineering, and the use of AI in legal education and assessment. Prof. Clark Cunningham contributed to discussions on legal ethics, professional responsibility, client expectations, and best practices for developing practical legal skills.
The workshop series created an important platform for academic exchange between NVU and GSU, supporting curriculum development, strengthening teaching and learning approaches, and promoting innovation in legal education.