ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი აცხადებს სტუდენტური გუნდების რეგისტრაციას შრომის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებულ პროცესებში მონაწილეობის მისაღებად.
შეჯიბრში მონაწილეობა შეუძლიათ ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების იურიდიული ფაკულტეტის ბაკალავრიატის (III, IV კურსის) და მაგისტრატურის საფეხურის იმ სტუდენტებს, რომლებიც არ არიან საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის წევრი ადვოკატები და/ან სერტიფიცირებული მედიატორები.  გუნდი უნდა შედგებოდეს სამი ან ოთხი წევრისგან/სტუდენტისგან. ერთ გუნდში შესაძლებელია გაერთიანდნენ სხვადასხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტები.
გუნდებმა შევსებული სარეგისტრაციო ფორმა უნდა გამოაგზავნონ 2026 წლის 08 მაისის ჩათვლით (24:00 სთ) შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: [email protected]
იმიტირებული პროცესების წესებისა და ეტაპების შესახებ ინფორმაცია დეტალურად იხილეთ მიმაგრებულ ფაილში. შრომის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებული პროცესები გაიმართება 2026 წლის ივნისში.

New Vision University call for student teams to participate in Mock Trials and Mediation. The topic of mock trials will be labor rights.
Law students (BA – III, IV year, or LLM students) from authorized universities who are not members of the Georgian Bar Association/and or certified/active mediators, can participate in the mock hearings. Each team shall consist out of three to four students. Students from law faculties of different higher education institutions may form a single team.
Participating teams shall send the completed application form to the following email address by may 08 2026 (24:00): [email protected]
The detailed rules of the mock hearings can be found here. Mock trials and mediation processes will be held on June, 2026.