ვიზიტი დასავლეთ საქართველოს სკოლებში
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის გუნდი სასკოლო ოლიმპიადის ფარგლებში ქუთაისის, ფოთისა და ზუგდიდის სკოლებს ესტუმრა.
უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა მოსწავლეებს გააცნეს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის საგანმანათლებლო პროგრამები, სწავლების შესაძლებლობები და კარიერული პერსპექტივები. ასევე, მათ ახალგაზრდებს გაუზიარეს პრაქტიკული რჩევები, რომლებიც დაეხმარებათ სამომავლო პროფესიის სწორად განსაზღვრასა და საკუთარი ინტერესების უკეთ შეფასებაში. შეხვედრები ინტერაქტიულ ფორმატში გაიმართა.
ასევე, ვიზიტის ფარგლებში ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტმა მემორანდუმი გააფორმა ქ. ქუთაისის მეორე საჯარო სკოლასთან, რომელსაც სასკოლო ოლიმპიადაში უკვე რამდენიმე გამარჯვებული ჰყავს. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს სკოლის მოსწავლეებისთვის საგანმანათლებლო შესაძლებლობების გაფართოებასა და ერთობლივი ინიციატივების განხორციელებას.

Visits to Schools in Western Georgia
As part of the School Olympiad, the New Vision University team visited schools in Kutaisi, Poti, and Zugdidi.
During the visits, university representatives introduced students to New Vision University’s academic programs, study opportunities, and career prospects. They also shared practical advice to help young people better define their future professions and assess their interests and abilities. The meetings were held in an interactive format.
Within the framework of the visit, New Vision University signed a memorandum of cooperation with Kutaisi Public School #2, which has several winners of the School Olympiad. The partnership aims to expand educational opportunities for the school’s students and implement joint initiatives.