საერთაშორისო ოლიმპიადა „მომავლის მედიცინა 2025“
2025 წლის 31 ოქტომბრიდან 3 ნოემბრის ჩათვლით, ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს ტაშკენტში გამართულ საერთაშორისო ოლიმპიადაში - „Medicine of the Future 2025“, რომელიც ორგანიზებული იყო ცენტრალური აზიის უნივერსიტეტის მიერ. ღონისძიებაში მონაწილეობდა 50-მდე სამედიცინო უნივერსიტეტის გუნდი 10-ზე მეტი ქვეყნიდან.
პროექტმა ახალგაზრდებს მისცა შესაძლებლობა, წარმოეჩინათ საკუთარი პროფესიული უნარები, გაეზიარებინათ გამოცდილება და შეხვედროდნენ საერთაშორისო სამედიცინო საზოგადოების წამყვან ექსპერტებს. მათ შორის იყო  ნობელის პრემიის ლაურეატი ფიზიოლოგიასა და მედიცინაში, ნორვეგიელი პროფესორი ედვარდ მოსერი, რომელიც ცნობილია მეხსიერებისა და სივრცული ორიენტაციის ნეირომექანიზმების შესახებ თავისი ფუნდამენტური კვლევებით.
ღონისძიებაში ასევე მონაწილეობდნენ აშშ-ის ერთ-ერთი ყველაზე ავტორიტეტული სამედიცინო ცენტრის კლივლენდის კლინიკის წამყვანი სპეციალისტები, რომლებიც ცნობილნი არიან ონკოლოგიისა და ინფექციური დაავადებების მიმართულებით.

International Olympiad “Medicine of the Future 2025”
From October 31 to November 3, 2025, New Vision University students participated in the international Olympiad “Medicine of the Future 2025,” held in Tashkent and organized by Central Asian University. The event brought together teams from approximately 50 medical universities representing more than 10 countries.
The project provided young participants with the opportunity to demonstrate their professional skills, exchange experiences, and engage with leading experts from the international medical community. Among the distinguished guests was Nobel Laureate in Physiology or Medicine, Norwegian professor Edvard Moser, renowned for his fundamental research on the neural mechanisms of memory and spatial orientation.
The event also featured leading specialists from the Cleveland Clinic, one of the most respected medical centers in the United States, known for its expertise in oncology and infectious diseases.