ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი აცხადებს მიღებას ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის იურიდიულ კლინიკაში მონაწილეობის მისაღებად. პროგრამა ხორციელდება ,,ქალებისა და გოგონების მიმართ ძალადობრივი დანაშაულების წინააღმდეგ ბრძოლის” (COVIOCRIME) საერთაშორისო პროექტის ფარგლებში.
პროგრამა მოიცავს სამედიცინო, ფსიქოლოგიურ და სამართლებრივი დახმარების კურსებს და განკუთვნილია სამართლისა და მედიცინის სკოლის მე-2-მე-4 კურსის სტუდენტებისათვის.
• გაეცნობიან ქალთა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის საერთაშორისო  სტანდარტებს, მათი დაცვის მექანიზმებსა და მსხვერპლთა დაცვის საქმეებზე მუშაობის ფსიქოლოგიურ ასპექტებს;
• შეისწავლიან ძალადობის მსხვერპლთა საჭიროებებს;
• გაეცნობიან  სისხლის სამართლის საქმეებს, სასამართლოს პრეცედენტულ სამართალსა და ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს პრეცედენტულ სამართალს;
• შეისწავლიან დაზარალებული მსხვერპლი ქალების დაცვის მექანიზმებს,  სასამართლო სამედიცინო ექსპერტთა მოსაზრებებს მტკიცებულებათა შეკრებისა და მოპოვების კუთხით;
• ჩაერთვებიან სპეციალისტებთან ერთად კლინიკის რეალურ საქმეებში მომსახურების გაწევის პროცესში.
პროგრამის დასრულების შემდეგ სტუდენტები შეძლებენ ძალადობის მსხვერპლი ქალებისთვის ქმედითი იურიდიული დახმარების აღმოჩენას და მიღებული ცოდნის საშუალო სკოლის მოსწავლეებისათვის გაზიარებას, რაც, თავის მხრივ, ხელს შეუწყობს ცნობიერების ამაღლებასა და პრევენციულ განათლებას.

Applications are now open for participation in the Legal Clinic, as part of the international project โ€œCombating Violent Crimes against Women and Girlsโ€ (COVIOCRIME).
The program includes courses in medical, psychological, and legal assistance, and is intended for students in their 2nd to 4th years in the Schools of Law and Medicine.
• Study international standards for combating violence against women, the mechanisms for their protection, and the psychological aspects of working in victim protection;
• Learn the specific protection needs of victims and survivors;
• Review actual criminal cases and examine court case law,  including case law of the European Court of Human Rights;
• Explore the systems established to protect female victims and hear from forensic medical experts about evidence collection and retrieval;
• Participate in providing services for real cases at the clinic alongside specialists.
Upon completing the program, students will be able to provide effective legal assistance to women victims of violence and share their acquired knowledge with secondary school students, thereby contributing to awareness-raising and preventive education.