მიღება კინოსკოლის პროფესიულ პროგრამებზე
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის კინოსკოლა აცხადებს სტუდენტების მიღებას 6-თვიან პროფესიული მომზადების პროგრამებზე შემდეგი მიმართულებით:
• კინო კამერის ოპერატორი;
• კინო განათების ტექნიკოსი;
• კინოს მემონტაჟე;
• კინოწარმოების სპეციალისტი.
სასწავლო პროცესი წარიმართება კინოინდუსტრიის პროფესიონალების მიერ საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი თანამედროვე აღჭურვილობით, რაც უზრუნველყოფს როგორც თეორიული, ისე პრაქტიკული ცოდნის მაღალ ხარისხს.
პროგრამის მიზანია შექმნას თანამედროვე, ინკლუზიური სასწავლო გარემო, სადაც ყველა მსურველს ექნება შესაძლებლობა, დაეუფლოს კინოინდუსტრიის წამყვან პროფესიებს.
დაინტერესებულ პირებს რეგისტრაცია შეუძლიათ პროფესიული განათლების პორტალზე. ბმულზე გადასვლის შემდეგ, გთხოვთ, მოიძიოთ ა(ა)იპ - ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის მიერ შემოთავაზებული პროგრამები.
ასევე, „შუქი ფროდაქშენთან“ თანამშრომლობით, ცხადდება მიღება კინოსამსახიობო კურსზე. მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა:
• ისწავლონ ქართულ კინო ინდუსტრიაში მოღვაწე პროფესიონალებისგან;
• ფართოდ შეხედონ მსახიობის პროფესიას კინოს შექმნის პროცესში ჩართულ სხვადასხვა პროფესიის წარმომადგენელთან მჭიდრო თანამშრომლობით;
• შექმნან პროფესიული პორტფოლიო თავისი შესაძლებლობების უკეთ წარმოსაჩენად.
უნივერსიტეტისა და „შუქი ფროდაქშენის“ თანამშრომლობის მიზანია კინოგანათლების ხელშეწყობა ხელმისაწვდომი პრაქტიკული სწავლების შეთავაზებით და კინოწარმოების განვითარება კრეატიულობის, თანამშრომლობისა და ავთენტურობის პრინციპებზე დაყრდნობით.

Admission to Professional Film School Programs
New Vision Universityโs Film School announces admission to 6-month professional training programs in the following fields:
- Cinema Camera Operator;
- Film Lighting Technician;
- Film Editor;
- Film Production Specialist.
The learning process will be conducted by film industry professionals using modern equipment that meets international standards, ensuring a high quality of both theoretical and practical knowledge.
The program aims to create a modern, inclusive learning environment where all interested applicants will have the opportunity to master leading professions in the film industry.
Interested candidates can register through the Vocational Education Portal. Please access the link and search for the programs offered by New Vision University.
In collaboration with โShuki Production,โ admission is also announced for a Film Acting Course.
Participants will have the opportunity to:
- Study under professionals working in the Georgian film industry;
- Develop a comprehensive understanding of the acting profession through collaboration with representatives of various professions involved in the filmmaking process;
- Create a professional portfolio to effectively showcase your skills and abilities.
The partnership between the New Vision University and โShuki Productionโ aims to promote film education by offering accessible, practice-oriented training and to support the development of film production based on the principles of creativity, collaboration, and authenticity.