სტომატოლოგიის საგანმანათლებლო პროგრამის აკრედიტაცია
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სტომატოლოგიის ერთსაფეხურიანმა საგანმანათლებლო პროგრამამ წარმატებით გაიარა აკრედიტაციის პროცესი. აკრედიტაციის შესახებ გადაწყვეტილება მიღებულ იქნა 2026 წლის 20 თებერვალს.
აკრედიტაცია ადასტურებს პროგრამის შესაბამისობას ეროვნულ და საერთაშორისო საგანმანათლებლო სტანდარტებთან და უზრუნველყოფს სტუდენტებისთვის მაღალხარისხიან თეორიულ და კლინიკურ განათლებას.
სტომატოლოგიის სკოლის დეკანი, პროფესორი ნატალია ქურდაძე აღნიშნავს: „სტომატოლოგიის ერთსაფეხურიანი პროგრამის სრული აკრედიტაცია ჩვენი გუნდის პროფესიონალიზმისა და ერთობლივი ძალისხმევის შედეგია. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, რომ სტუდენტებს ვთავაზობთ თანამედროვე, ხარისხზე ორიენტირებულ და საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამის განათლებას. აღნიშნული წარმატება კიდევ უფრო ზრდის ჩვენს პასუხისმგებლობას პროგრამის უწყვეტი განვითარების და თანამედროვე, ინოვაციური საგანმანათლებლო მიდგომების სისტემური დანერგვის მიმართულებით.“

Accreditation of the Dentistry Educational Program
New Vision University’s One-Cycle Educational Program in Dentistry has successfully completed the accreditation process. The accreditation decision was made on February 20, 2026.
Accreditation confirms that the program complies with national and international educational standards and ensures high-quality theoretical and clinical education for students.
The Dean of the School of Dentistry, Professor Natalia Kurdadze, shared that: “The accreditation of the One-Cycle Dentistry Program is the result of our team’s professionalism and collective effort. It is important for us to provide students with modern, quality-oriented education that meets international standards. This achievement further increases our responsibility to ensure the continuous development of the program and the systematic implementation of modern, innovative educational approaches.”