სასკოლო ოლიმპიადაზე რეგისტრაცია დაიწყო!
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი, მომავალი თაობის განათლების განვითარების, სკოლებში სასწავლო პროცესის, ნიჭიერი მოსწავლეების აღმოჩენისა და წახალისების ხელშეწყობის მიზნით, სასკოლო ოლიმპიადას უკვე წლებია უწევს ორგანიზებას.
ოლიმპიადაზე რეგისტრაცია დაიწყო 20 ოქტომბერს და 2 ნოემბრის ჩათვლით გაგრძელდება. მასში მონაწილეობა და საკუთარი ცოდნის გამოვლენა საქართველოს ყველა საჯარო და კერძო სკოლის მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს ხუთი ძირითადი მიმართულებით შეეძლებათ:
- სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები (კომბინირებული ტესტური დავალება ბიოლოგია, ქიმია, ფიზიკა);
- ესეების კონკურსი ინგლისურ ენაზე;
- სამოქალაქო განათლება – სამართლებრივი საფუძვლები;
- მათემატიკა/ბიზნესი – სამეწარმეო საფუძვლები;
- მედია მიმართულება.
ოლიმპიადის ფორმატი: ოლიმპიადის პირველი ტურები მოსწავლეთა საინფორმაციო საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენებით ჩატარდება ონლაინ - მოსწავლის სამუშაო სივრცეში, ხოლო ოლიმპიადის დასკვნითი ტურები გაიმართება თბილისში - ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ეკო კამპუსში (ნოდარ ბოხუას ქ.11).
გამარჯვებულებს, მათი გამოცდილებისა და განვითარებისთვის შთამბეჭდავი პრიზები ელოდებათ წინ, კერძოდ:
- სწავლის დაფინანასება ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში
- „საგაზაფხულო სკოლაში“ გამგზავრება „უნივერსიტეტის ელჩის“ სტატუსით;
- გაცვლით პროგრამებში ჩართვა;
- უცხოეთში სწავლება;
- ანაზღაურებადი სტაჟირება უმსხვილეს ბიზნეს კომპანიაში და სხვა საინტერესო პრიზები.
ოლიმპიადაში მონაწილეობა უფასოა!
ოლიმპიადის ტურების ჩატარების თარიღები და დაწყების დრო გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე და ეცნობებათ მონაწილეებს ინდივიდუალურად. ოლიმპიადის ტურების დაწყებამდე, მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა, სპეციალური ბმულის მეშვეობით დაესწრონ საინფორმაციო შეხვედრებს და მიიღონ ოლიმპიადასთან დაკავშირებით ამომწურავი ინფორმაცია.
ოლიმპიადის ტურის გამოტოვების შემთხვევაში მონაწილე ავტომატურად მოიხსენება ოლიმპიადიდან.
სარეგისტრაციო ფორმის შევსება შეეძლება როგორც სკოლას, ასევე თავად მოსწავლეს.
რეგისტრაციისთვის გთხოვთ, ეწვიოთ შემდეგ ბმულს.
ყურადღება! რეგისტრაციისას მოსწავლის მიერ მითითებული ელექტრონული ფოსტის მისამართის სისწორეზე პასუხისმგებელია უშუალოდ რეგისტრაციის განმახორციელებელი პირი. ელექტრონული ფოსტის მისამართად არ მიუთითოთ „icloud“ და „students.gov.ge“.

Registration for the School Olympiad Has Begun
New Vision University has been organizing a school Olympiad for years now, with the aim of supporting education and development of the younger generation and enhancing the learning process in schools.
Registration for the Olympiad begins on October 20 and continues through November 2. Students from the 10th, 11th, and 12th grades from all regions will be able to participate and demonstrate their knowledge in 5 main directions:
• Life sciences (Biology, Chemistry, Physics);
• Essay competition in English;
• Civic education – Legal foundations;
• Business – Entrepreneurial foundations;
• Media direction.
Olympiad format: The first rounds of the Olympiad will be conducted online using schools' and students' information and communication technologies in the student's workspace, while the final rounds will be held in Tbilisi – at New Vision University's eco-campus (11 Nodar Bokhua St.).
The winners will receive impressive prizes for their experience and development, specifically:
• Financing for studies at New Vision University;
• Trip to "Summer School" with the status of "University Ambassador";
• Study abroad;
• Paid internship at a major business company and other interesting prizes.
Participation in the olympiad is free!
The dates and start times of the olympiad rounds will be published on the university's website and participants will be notified individually. Prior to the start of the olympiad rounds, participants will have the opportunity to attend information meetings via a special link and receive comprehensive information about the olympiad.
In case a participant misses a round of the Olympiad, they will be automatically disqualified.
Both schools and students themselves can fill out the registration form.
For registration, please visit the following link.
Please note that the student conducting the registration is directly responsible for the accuracy of the email address provided during registration. Also, do not use "icloud" and "students.gov.ge" as email addresses.