იურიდიული დახმარების ცენტრის სტაჟიორების გამოსაშვები ღონისძიება
2025 წლის 26 სექტემბერს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული დახმარების ცენტრმა სტაჟირების პროგრამის მონაწილეთა გამოსაშვები ღონისძიება გამართა.
ცერემონიის ფარგლებში, პროგრამის მე-19 გამოშვების კურსდამთავრებულებს გადაეცათ სერტიფიკატები და ბრენდირებული საჩუქრები. ღონისძიებაზე მონაწილეებმა გააზიარეს სტაჟირების განმავლობაში მიღებული გამოცდილება და მადლიერება გამოხატეს იმისთვის, რომ მიეცათ შესაძლებლობა თეორიული ცოდნა პრაქტიკაში გამოეყენებინათ და პროფესიულად განვითარებულიყვნენ.
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული დახმარების ცენტრი ყოველ 6 თვეში აცხადებს კონკურსს სტაჟირების პროგრამაში მონაწილეობის მისაღებად და შესაძლებლობას აძლევს სამართლის საბაკალავრო და სამაგისტრო საფეხურის სტუდენტებს შეიძინონ ღირებული პრაქტიკული გამოცდილება რეალურ კლიენტებთან რეალურ საქმეებში ჩართულობით.

During the ceremony, certificates were presented to the graduates of the program's 19th cohort. At the event, participants shared their experiences and expressed gratitude for the opportunity to apply their theoretical knowledge in practice.
The Legal Aid Center has been operating at New Vision University since July 2014, providing education on navigating a wide spectrum of legal issues and selecting effective ways to resolve common problems in society. Students learn by doing, which is aimed at developing practical skills within the framework of the university’s bachelor's and master's law programs.
Every six months, New Vision University's Legal Aid Center announces a competition for participation in the internship program, offering law students at both the bachelor's and master's levels the opportunity to gain valuable practical experience by engaging with real clients on real cases.