სტრატეგიული პარტნიორობა SAP-თან
17 სექტემბერს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტმა ოფიციალურად გააფორმა სტრატეგიული პარტნიორობის ხელშეკრულება გერმანულ კომპანიასთან Systems, Applications, and Products in Data Processing (SAP), რომელიც მსოფლიოში ლიდერია კორპორაციული აპლიკაციების პროგრამული უზრუნველყოფის სფეროში. ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი გახდა SAP-ის პირველი პარტნიორი უნივერსიტეტი საქართველოში.
SAP-ის სისტემები საშუალებას აძლევს კომპანიებს ეფექტურად მართონ ფინანსები, ადამიანური რესურსები, წარმოება, ლოგისტიკა, მიწოდების ჯაჭვი და სხვა ბიზნეს პროცესები. დღეს SAP-ის სერვისებს მილიონობით კომპანია იყენებს მსოფლიოს გარშემო, რათა გაზარდონ პროდუქტიულობა და გააუმჯობესონ გადაწყვეტილების მიღების პროცესები.
SAP-ისა და NVU-ს თანამშრომლობა მიზნად ისახავს, აღჭურვოს მომავალი ბიზნეს ლიდერები ისეთი თანამედროვე ციფრული უნარებითა და პრაქტიკული ინსტრუმენტებით, რომელსაც გლობალური კომპანიები იყენებენ.
პარტნიორობის ფარგლებში, NVU-ის აკადემიური პერსონალი გაივლის სპეციალიზებულ SAP-ს ტრენინგებს, რაც მათ საშუალებას მისცემს დააინტეგრირონ SAP-ის პროდუქტები თავიანთ სასწავლო პროგრამებში. სტუდენტები იმუშავებენ SAP-ის ბიზნეს აპლიკაციებთან, მათ შორის საწარმოს რესურსების დაგეგმვის (ERP), ფინანსების, მიწოდების ჯაჭვის მენეჯმენტის, მონაცემთა ანალიზისა და ციფრული ტრანსფორმაციის მოდულებთან. გლობალური სტანდარტის ინსტრუმენტებთან მუშაობის გამოცდილება NVU-ის სტუდენტებს უკეთ მოამზადებს, აკმაყოფილებდნენ თანამედროვე შრომის ბაზრის მოთხოვნებს, ამასთანავე, ხელს შეუწყობს ინოვაციების დანერგვას როგორც ქართულ, ასევე, საერთაშორისო ბიზნესებში.
ინიციატივა გამოხატავს NVU-ის მზაობას, მეტად დააკავშიროს აკადემია და ბიზნეს ინდუსტრია ერთმანეთთან. პარალელურად კი, სწრაფად განვითარებად გლობალურ ეკონომიკაში, სტუდენტებს აძლევს ახალ შესაძლებლობებს სწავლის, ინოვაციების და პროფესიული წარმატებისთვის.

Strategic Partnership with SAP
On September 17, NVU Business School officially partnered with the German company Systems, Applications, and Products in Data Processing (SAP), the world’s leading provider of enterprise application software, and became the first university partner of SAP in Georgia.
SAP systems assist companies in managing finances, human resources, production, logistics, and various other business processes efficiently. Currently, millions of companies around the globe utilize SAP solutions to enhance productivity and make better decisions.
This collaborative effort aims to equip future business leaders with essential digital skills and practical tools utilized by global enterprises.
As part of this partnership, NVU faculty members will receive specialized training in SAP, which will enable them to incorporate SAP solutions into their teaching and curriculum. Students will also gain hands-on experience with SAP business applications, including modules for enterprise resource planning (ERP), finance, supply chain management, data analytics, and digital transformation. By working with these industry-standard tools, NVU students will be better prepared to meet the demands of the modern job market and drive innovation within both Georgian and international businesses.
This initiative reinforces NVU's dedication to connecting academia and industry, creating new opportunities for students to learn, innovate, and succeed in a fast-changing global economy.