პირველკურსელთა რეგისტრაცია დაიწყო
ერთიანი ეროვნული გამოცდების შედეგების საფუძველზე უმაღლესი განათლების პირველ საფეხურზე სტუდენტთა ჩარიცხვის მიზნით რეგისტრაცია იწარმოებს 2025 წლის 5 სექტემბრის ჩათვლით.
რეგისტრაციის გასავლელად აბიტურიენტმა უნდა შეავსოს ელექტრონული განაცხადი. ელექტრონული განაცხადის ფორმაში უნდა ატვირთოთ შემდეგი დოკუმენტები:
• პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (უცხო ქვეყნის მოქალაქეობის შემთხვევაში – პასპორტის) ასლი;
• სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის (სკოლის ატესტატი) ასლი (სტუდენტი ვალდებულია, სწავლის დაწყებამდე უნივერსიტეტში წარმოადგინოს სკოლის ატესტატის სანოტარო წესით დამოწმებული ასლი);
• სამხედრო აღრიცხვაზე ყოფნის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (მხოლოდ საქართველოს მოქალაქეებისათვის);
• ფოტოსურათი (3X4).
სასწავლო პროცესი დაიწყება 8 სექტემბერს.
ადმინისტრაციული რეგისტრაცია
პირი სტუდენტის სტატუსის მოსაპოვებლად უნდა აკმაყოფილებდეს შესაბამის პროგრამაზე ჩარიცხვის წინაპირობებს და ვალდებულია გაიაროს ადმინისტრაციული რეგისტრაცია.
ადმინისტრაციული რეგისტრაცია პირველკურსელი სტუდენტებისთვის მოიცავს:
• სარეგისტრაციო განაცხადის შევსებას
• სავალდებულო დოკუმენტების წარმოდგენას
• სწავლის საფასურის გადახდას
უკვე ჩარიცხული სტუდენტებისთვის ადმინისტრაციული რეგისტრაცია გულისხმობს მხოლოდ სწავლის საფასურის გადახდას შესაბამის ვადებში
ხელშეკრულების გაფორმება
• ჩარიცხვის წინაპირობების დაკმაყოფილების შემთხვევაში სტუდენტსა და უნივერსიტეტს შორის ფორმდება ხელშეკრულება შესაბამისი საგანმანათლებლო პროგრამის ხანგრძლივობის ვადით.
• ხელშეკრულებით გათვალისწინებული პირობის შეცვლა დასაშვებია, თუ ის აუმჯობესებს სტუდენტის უფლებრივ მდგომარეობას.
აკადემიური რეგისტრაცია
სწავლების სემესტრული საფასურის დადგენილ ვადაში გადახდის შემდგომ, სტუდენტი გადის აკადემიურ რეგისტრაციას. აკადემიური რეგისტრაცია გულისხმობს საგანმანათლებლო პროგრამის კომპონენტების არჩევას სემესტრის განმავლობაში საშუალოდ 30 კრედიტის ოდენობით.

Registration for the Entrants has Started
Registration for student enrollment in the first level of higher education based on the results of the Unified National Examinations is conducted until September 5, 2025.
To complete registration, applicants must fill out an electronic application. The following documents must be uploaded to the electronic application form:
• Copy of identity document (in case of foreign citizenship – passport);
• Copy of complete general education certificate (school diploma) (students are required to present a notarized copy of the school diploma to the university before starting their studies);
• Copy of military registration document (only for Georgian citizens);
• Photograph (3x4).
The academic process will begin on September 8th.
Administrative Registration
To achieve student status, an individual must meet the enrollment prerequisites for their specific program and complete the required administrative registration
Administrative registration for first-year students includes:
• Completing the registration application
• Submitting required documents
• Paying tuition fees
Signing a contract
• Upon satisfying the enrollment prerequisites, a contract is formed between the student and the university for the duration of the educational program.
• Changes to the conditions stipulated in the contract are permissible if they improve the student's legal status.
Academic Registration
After paying the semester tuition fee within the established deadline, the student proceeds with academic registration. Academic registration involves selecting educational program components for an average of 30 credits per semester.