ლიტერატურის სისტემური მიმოხილვა: შესავალი კურსი
ნიუ ვიჟენის უნივერსიტეტის დოქტორანტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის  ლიტერატურის სისტემატური მიმოხილვის კურსი ჩატარდა. კურსი თეორიულ სწავლებასთან ერთად, მონაწილეების მიერ აღნიშნული მეთოდით ჩატარებული კვლევის საფუძველზე სტატიის მომზადებისა და გამოქვეყნების ხელშეწყობას ისახავდა მიზნად.
მონაწილეებს გაეცნოთ აღნიშნული მეთოდით კვლევის ჩატარების სრული პროცესი, რომელიც მოიცავდა კვლევის პროტოკოლის შემუშავებას, საძიებო ფრაზის შედგენას და სტატიების აკადემიურ საძიებო პლატფორმებზე მოძებნას. მონაწილეები ასევე გაეცნენ მოძიებული სტატიებიდან საკვლევ კითხვებზე მორგებული მონაცენების შეგროვების ტექნიკებს.
კურსი რვა სესიისგან შედგებოდა და მას უნივერსიტეტის განათლების სკოლის პროფესორი, ნატალია ედიშერაშვილი გაუძღვა.

Introduction to Systematic Literature Review
A practical course on Systematic Literature Review was conducted for PhD students and academic staff at New Vision University. Alongside the learning process, participants actively worked on developing their own SLR articles, with the goal of producing a publishable manuscript by the end of the course.
The course introduced participants to the complete process of conducting a Systematic Literature Review. Designed as a practical, hands-on series, each session combined methodological instruction with guided exercises. Participants progressed step by step - from formulating research questions and designing review protocols to data extraction, quality assessment, synthesis, and reporting.
The 8-session course was led by Natalia Edisherashvili, a professor at the School of Education, New Vision University.