შეცვალე მომავალი - მდგრადი განვითარება შენი ჩართულობით
„შეცვალე მომავალი - მდგრადი განვითარება შენი ჩართულობით" - სტუდენტური კონფერენცია სხვადასხვა ქართული უნივერსიტეტის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტების მონაწილეობით გაიმართა ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში, 9 ივლისს.
სტუდენტებმა განიხილეს მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევასთან დაკავშირებული გამოწვევები და რეკომენდაციები მათ დასაძლევად. კონფერენციის მიზანს წარმოადგენდა მდგრადი განვითარების მიზნების შესახებ ცნობადობის ამაღლება, სტუდენტთა ჩართულობით დიალოგის წარმართვა და ხედვების გაზიარების პლატფორმის შექმნა, ასევე სტუდენტთა კვლევითი და პრეზენტაციის უნარების განვითარების ხელშეწყობა.
სტუდენტთა მოხსენებები ეხებოდა გაეროს მდგრადი განვითარების სხვადასხვა მიზანს, როგორიცაა: ღირსეული შრომა და ეკონომიკური ზრდა; მშვიდობა, სამართლიანობა და ძლიერი ინსტიტუციები; ხარისხიანი განათლება; შემცირებული უთანასწორობა; მდგრადი მოხმარება და წარმოება; გენდერული თანასწორობა და სხვა.
ღონისძიების ორგანიზატორები - სამართლის, პოლიტიკისა და დიპლომატიის სკოლისა და განათლების მიმართულების პროფესორები - სტუდენტებს მენტორობას გაუწევენ საუკეთესო ნაშრომების პუბლიკაციისთვის მომზადებაში. ნაშრომები გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ჟურნალის სპეციალურ გამოშვებაში.

"Change the Future – Sustainable Development through Your Involvement," a student conference with the participation of bachelor's students from various Georgian universities, was held at New Vision University on July 9.
Students addressed challenges in achieving the UN Sustainable Development Goals (SDGs) and developed recommendations for overcoming them. The goal of the conference was to raise awareness about SDGs, facilitate dialogue among students, create a platform for sharing visions, and support the development of students' research and presentation skills.
Student presentations covered various SDGs, including Decent Work and Economic Growth; Peace, Justice and Strong Institutions; Quality Education; Reduced Inequalities; Responsible Consumption and Production; and others.
Representatives from the organizing schools – Law, Politics and Diplomacy, and Education – will mentor students to support them in preparing their publications. The students' works will be published in a special edition of New Vision University's journal.