ვორქშოპების სერია ხელოვნურ ინტელექტზე განათლებაში
პირველი ვორკშოპი „ხელოვნური ინტელექტი განათლებაში - ინოვაციისა და პასუხისმგებლობის ბალანსი“ გაიმართა 26 მარტს. ის დაეთმო ხელოვნური ინტელექტის ეფექტურ და პასუხისმგებლიან გამოყენებას, ხელოვნური ინტელექტის როლს უმაღლეს განათლებასა მის სწავლასა და კვლევაში ინტეგრაციის გზებს.
მეორე შეხვედრისას, 25 აპრილს, მონაწილეებმა განიხილეს ხელოვნური ინტელექტის ეპოქაში სწავლის შედეგების განსაზღვრის გზები, ჩატარდა პრაქტიკული სესია ხელოვნური ინტელექტის მიერ გამოწვეულ წერითი დავალებების, სწავლის შედეგებისა და შეფასების სტრატეგიების ცვლილების საჭიროებასა და სტრატეგიებზე.
შეხვედრებს უძღვება განათლების სკოლის პროფესორი, ნატალია ედიშერაშვილი და მათში მონაწილეობა უნივერსიტეტის პერსონალსა და სტუდენტებს შეუძლია.

Workshop Series on AI in Education
New Vision University is holding a series of workshops dedicated to Artificial Intelligence in Education.
The first workshop, "AI in Education – Balancing Innovation and Responsibility", was held on March 26. The workshop addressed issues of using AI effectively and responsibly and discussed the role of AI in higher education and ways to integrate AI into learning and research.
The second workshop, held on April 25, "Redefining Learning Outcomes in the Age of AI: A Collaborative Workshop", included a hands-on session to reflect on how AI technologies transform written assignments, learning outcomes, and assessment strategies.
The workshops are led by Professor of the School of Education Natalia Edisherashvili, and are open to NVU staff and doctoral students.