სასკოლო ოლიმპიადაზე რეგისტრაცია დაიწყო
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტი, ახალგაზრდა თაობის განათლების, განვითარებისა და სკოლებში სასწავლო პროცესის ხელშეწყობის მიზნით, სასკოლო ოლიმპიადას უკვე მეოთხე წელია უწევს ორგანიზებას.
ოლიმპიადის საგაზაფხულო სეზონზე რეგისტრაცია იწყება 1 აპრილიდან და 20 აპრილის ჩათვლით გაგრძელდება. მასში მონაწილეობა და საკუთარი ცოდნის გამოვლენა ყველა რეგიონის მე-10, მე-11 და მე-12 კლასის მოსწავლეებს 5 ძირითადი მიმართულებით შეეძლებათ:
• სიცოცხლის შემსწავლელი მეცნიერებები (ბიოლოგია, ქიმია, ფიზიკა);
• ესეების კონკურსი ინგლისურ ენაზე;
• სამოქალაქო განათლება – სამართლებრივი საფუძვლები;
• ბიზნესი – სამეწარმეო საფუძვლები;
• მედია მიმართულება.
ოლიმპიადის ფორმატი: ოლიმპიადის პირველი ტურები სკოლების და ასევე მოსწავლეთა საინფორმაციო საკომუნიკაციო ტექნოლოგიების გამოყენებით ჩატარდება ონლაინ – მოსწავლის სამუშაო სივრცეში, ხოლო ოლიმპიადის დასკვნითი ტურები გაიმართება თბილისში – ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის ეკო კამპუსში (ნოდარ ბოხუას ქ. 11).
გამარჯვებულებს, მათი გამოცდილებისა და განვითარებისთვის შთამბეჭდავი პრიზები ელოდებათ წინ, კერძოდ:
• სწავლის დაფინანსება ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტში;
• „საზაფხულო სკოლაში" გამგზავრება „უნივერსიტეტის ელჩის" სტატუსით;
• გაცვლით პროგრამებში ჩართვა;
• უცხოეთში სწავლება;
• ანაზღაურებადი სტაჟირება უმსხვილეს ბიზნეს-კომპანიაში და სხვა საინტერესო პრიზები.
ოლიმპიადაში მონაწილეობა უფასოა!
სარეგისტრაციო ფორმის შევსება შეეძლება როგორც სკოლას, ასევე თავად მოსწავლეს. რეგისტრაციისთვის გთხოვთ, ეწვიოთ შემდეგ ბმულს.
გაითვალისწინეთ, რომ რეგისტრაციისას მოსწავლის მიერ მითითებული ელექტრონული ფოსტის მისამართის სისწორეზე პასუხისმგებელია უშუალოდ რეგისტრაციის განმახორციელებლი მოსწავლე. ამასთან ელექტრონულ ფოსტის მისამართად ნუ მიუთითებთ „icloud" და „students.gov.ge".
მნიშვნელოვანი ინფორმაცია მონაწილეებისთვის
ოლიმპიადის ტურების ჩატარების თარიღები და დაწყების დრო გამოქვეყნდება უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე და ეცნობება მონაწილეებს ინდივიდუალურად. ოლიმპიადის ტურების დაწყებამდე, მონაწილეებს ექნებათ შესაძლებლობა, სპეციალური ბმულის მეშვეობით დაესწრონ საინფორმაციო შეხვედრებს და მიიღონ ოლიმპიადასთან დაკავშირებით ამომწურავი ინფორმაცია.

Registration for the School Olympiad Has Begun
New Vision University has been organizing a school olympiad for four years now, with the aim of supporting education and development of the younger generation and enhancing the learning process in schools.
Registration for the spring season of the olympiad begins on April 1 and continues through April 20. Students from the 10th, 11th, and 12th grades from all regions will be able to participate and demonstrate their knowledge in 5 main directions:
• Life sciences (Biology, Chemistry, Physics);
• Essay competition in English;
• Civic education โ€“ Legal foundations;
• Business โ€“ Entrepreneurial foundations;
• Media direction.
Olympiad format: The first rounds of the olympiad will be conducted online using schools' and students' information and communication technologies in the student's workspace, while the final rounds will be held in Tbilisi โ€“ at New Vision University's eco-campus (11 Nodar Bokhua St.).
The winners will receive impressive prizes for their experience and development, specifically:
• Financing for studies at New Vision University;
• Trip to "Summer School" with the status of "University Ambassador";
• Study abroad;
• Paid internship at a major business company and other interesting prizes.
Participation in the olympiad is free!
Both schools and students themselves can fill out the registration form. For registration, please visit the following link.
Please note that the student conducting the registration is directly responsible for the accuracy of the email address provided during registration. Also, do not use "icloud" and "students.gov.ge" as email addresses.
Important information for participants
The dates and start times of the olympiad rounds will be published on the university's website and participants will be notified individually. Prior to the start of the olympiad rounds, participants will have the opportunity to attend information meetings via a special link and receive comprehensive information about the olympiad.