იმიტირებული მოლაპარაკებები
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის პოლიტიკისა და დიპლომატიის სკოლა აცხადებს რეგისტრაციას სტუდენტებისთვის ევროკავშირის საბჭოში მოლაპარაკებების იმიტირებულ პროცესში მონაწილეობის მისაღებად.
იმიტირებული მოლაპარაკებების თემა იქნება ევროკავშირის საბჭოს გადაწყვეტილება ევროკავშირის გაფართოების დასაჩქარებლად მისაღები ზომების თაობაზე.
შეჯიბრში მონაწილეობა შეუძლიათ ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების პოლიტიკურ მეცნიერებათა, საერთაშორისო ურთიერთობების, საერთაშორისო სამართლისა და იურიდიული ფაკულტეტების ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებს.
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა უნდა შეავსონ სარეგისტრაციო ფორმა 2025 წლის 28 მარტის ჩათვლით.
იმიტირებული მოლაპარაკებების წესებისა და ეტაპების შესახებ ინფორმაცია დაეგზავნებათ დარეგისტრირებულ სტუდენტებს.
იმიტირებული მოლაპარაკებების სატრეინინგო ნაწილი გაიმართება 2025 წლის 2-3 აპრილს, ხოლო იმიტირებული მოლაპარაკებების თარიღი სტუდენტებს ეცნობებათ ორი კვირით ადრე.

Simulated Negotiations in the Council of the European Union
New Vision University's School of Politics and Diplomacy announces registration for students to participate in a simulated negotiation process in the Council of the European Union.
The topic of the simulated negotiations will be the Council of the European Union's decision on measures to accelerate EU enlargement.
Bachelor's and Master's students from authorized higher education institutions in the fields of Political Science, International Relations, International Law, and Law Faculties are eligible to participate in the competition.
Interested students should complete the registration form by March 28, 2025.
Information about the rules and stages of the simulated negotiations will be sent to registered students.
The training part of the simulated negotiations will be held on April 2-3, 2025, while the date of the simulated negotiations will be communicated to students two weeks in advance.