სამართლის ფილოსოფიის ახალი სახელმძღვანელო
2024 წლის დეკემბრის ბოლოს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტისა და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, გამოიცა სახელმძღვანელო სახელწოდებით - „სამართლის ფილოსოფია", რომლის ავტორია ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის აფილირებული ასოცირებული პროფესორი - თინათინ ერქვანია.
წიგნი შექმნილია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო კურსის ფარგლებში და წარმოადგენს მნიშვნელოვან აკადემიურ რესურსს როგორც სტუდენტების, ისე დარგით დაინტერესებული მკითხველისთვის.
სახელმძღვანელო დაიწერა საერთაშორისო სამართლისა და შედარებითი საჯარო სამართლის ჰაიდელბერგის მაქს-პლანკის ინსტიტუტში (MPIL Heidelberg), სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდისა და გერმანიის აკადემიური გაცვლითი სამსახურის (DAAD) ერთობლივი საგრანტო პროგრამის ფარგლებში.
სახელმძღვანელოს მიზანია შეავსოს ის ვაკუუმი, რომელიც საქართველოს დამოუკიდებლობის აღდგენის შემდეგ ლიტერატურის დეფიციტმა შექმნა ქართული სამართლის მეცნიერებაში.
აღსანიშნავია, რომ წიგნის გამოცემა განხორციელდა USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, რაც ხაზს უსვამს პროექტის მნიშვნელობას იურიდიული განათლების განვითარებისთვის საქართველოში.
სახელმძღვანელოს მიწოდებით დაინტერესებულმა პირებმა გთხოვთ მოგვწერეთ: პროფ. თინათინ ერქვანია, tierkvania@newvision.ge

New Textbook on Philosophy of Law
At the end of December 2024, with the support of New Vision University and USAID Rule of Law Program, a textbook titled "Philosophy of Law" was published, authored by Tinatin Erkvania, an affiliated associate professor at New Vision University School of Law.
The book was created within the framework of the university's current course and represents an important academic resource for both students and readers interested in the field.
The textbook was written at the Max Planck Institute for Comparative Public Law and International Law in Heidelberg (MPIL Heidelberg), within the framework of a joint grant program of the LEPL Shota Rustaveli National Science Foundation and the German Academic Exchange Service (DAAD).
The textbook aims to fill the vacuum created by the literature deficit in Georgian legal science after the restoration of Georgia's independence.
It is noteworthy that the book was published with the support of the USAID Rule of Law Program, which emphasizes the project's importance for the development of legal education in Georgia.
For those interested in obtaining the textbook, please contact: Prof. Tinatin Erkvania, [email protected]