2025 წლის 8-9 თებერვალს ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულების ორგანიზებით, მომხმარებელთა უფლებების დაცვის სამართლის სასამართლო და მედიაციის იმიტირებული პროცესები გაიმართა.
შეჯიბრში მონაწილეობა მიიღო ათმა სტუდენტურმა გუნდმა. საწყის ეტაპზე, მონაწილე გუნდებს ჩაუტარდათ ტრენინგები სამართლებრივ წერაში, საპროცესო უნარებსა და მედიაციაში. რის შემდგომაც, თითოეულმა მონაწილე გუნდმა სამართლებრივი დასკვნა, სარჩელი და შესაგებელი მოამზადა.
იმიტირებულ პროცესებზე ექსპერტ-მსაჯებად მოწვეულნი იყვნენ პრაქტიკოსი იურისტები და მედიატორები, რომლებმაც შეჯიბრის მონაწილეებს დეტალური უკუკავშირი გაუზიარეს.
იმიტირებული პროცესების დასრულების შემდგომ სხვადასხვა ნომინაციებში გამარჯვებული გუნდები გამოვლინდა, რომელთაც სერტიფიკატები, სახელმძღვანელოები და ბრენდირებული საჩუქრები გადაეცათ.

On February 8-9, 2025, New Vision University Legal Ethics Chair organized oral rounds of Mock Trials and Mediation in Consumer Law.ย
Ten student teams participated in the competition. At the initial stage, the participating teams were trained in legal writing, trial skills and mediation. After that, each participating team prepared a legal opinion, a lawsuit and a response.
The participating teams were evaluated by invited expert-judges - practicing lawyers and mediators, who shared detailed feedback with the participants of the event.ย
After the completion of the mock trials, the winning teams in various nominations were identified, and they were given certificates, textbooks and branded gifts.