ზამთრის სკოლა „იურიდიული ეთიკა და პრაქტიკული უნარები“
ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ეთიკის მიმართულება USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით აცხადებს მიღებას იურიდიული ეთიკისა და პრაქტიკული უნარების ზამთრის სკოლაში მონაწილეობის მისაღებად.
ზამთრის სკოლის შესარჩევ კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ საქართველოში ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების სამართლის ფაკულტეტის ბაკალავრიატის მე-3-მე-4 კურსის და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებს.
ზამთრის სკოლა მოიცავს შემდეგ საკითხებს:
- იურიდიული ეთიკა;
- სამართლებრივი წერა და არგუმენტაცია;
- საპროცესო უნარები;
- მოლაპარაკების უნარები.
ზამთრის სკოლა ჩატარდება 15-19 თებერვალს, კახეთში, სასტუმრო „კაჭრეთის ამბასადორში“. მონაწილეთა ტრანსპორტირების, განთავსებისა და კვების ხარჯებს სრულად დაფარავს USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა.
ზამთრის სკოლაში მონაწილეობით დაინტერესებულმა პირებმა არაუგვიანეს 31 იანვრისა უნდა შეავსონ სააპლიკაციო ფორმა.

New Vision University Legal Ethics Chair, with the support of the USAID Rule of Law Program, announces a call for applications for the winter school on legal ethics and practical skills.
3rd and 4th-year LLB and LLM students from authorized higher education institutions in Georgia are eligible to participate in the selection.
The winter school will cover the following topics:
- Legal ethics
- Legal writing and reasoning
- Trial skills
- Negotiation skills
The winter school will be held in Kakheti, at Hotel "Ambassadori Kachreti", from February 15 to 19. Transportation, accommodation, and meals will be fully covered by the USAID Rule of Law Program.